امروز: یکشنبه 31 شهریور 1398 برابر با 22 سبتامبر 2019

آغاز اجرای طرح 2 بانده کردن محور زاوه- تربت حیدریه

  • پنج شنبه, 31 فروردين 1396
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
آغاز اجرای طرح 2 بانده کردن محور زاوه- تربت حیدریه mashhadomran.ir

تربت حیدریه- رئیس اداره راه و شهرسازی زاوه اعلام کرد: اجرای طرح 2 بانده کردن محور زاوه - تربت حیدریه با 20 میلیارد ریال اعتبار آغاز شده است.
پایگاه خبری مشهد عمران به نقل از ایرنا،مرتضی رضازاده، پنجشنبه اظهار داشت: مرحله نخست این طرح به طول 2 هزار و 700 متر از ورودی شهر دولت آباد، مرکز شهرستان زاوه به سوی تربت حیدریه، با عاملیت شهرداری دولت آباد اجرا می شود.
وی با بیان اینکه اعتبار اجرای این طرح از محل جرائم رانندگی تامین شده، گفت: اجرای طرح یاد شده به همراه بهسازی مسیر روستاهای کاریزک ناگهانی و شهن آباد و نیز بهسازی مسیر دولت آباد از سمت تربت حیدریه، پاییز پارسال در نشست مشترک استاندار خراسان رضوی با نماینده تربت حیدریه، زاوه و مه ولات و فرماندار زاوه مصوب شده بود.
وی گفت: چون طبق قانون اعتبارات جرائم به دستگاه های دولتی تعلق نمی گیرد، مقرر شد طرح با محوریت بخش دولتی توسط شهرداری زاوه اجرا شود و سقف زمانی اجرا نیز تا آخر سال مالی جاری (تیرماه) تعیین شد که چنانچه تا آن موعد به اتمام نرسد، اعتبار یاد شده مشمول مرور زمان شده و حذف می شود.
رئیس اداره راه و شهرسازی زاوه در عین حال با انتقاد ضمنی از آنچه کندی شهرداری دولت آباد در اجرای طرح خواند، گفت: امیدواریم شهرداری با شتاب دادن به اجرای طرح طبق برنامه زمان بندی شده، مانع از سوختن بودجه تخصیصی شود.
رضازاده، طول محور ارتباطی تربت حیدریه - زاوه را 28 کیلومتر با عرض 11 متر عنوان و بیان کرد:
هم اکنون روزانه 6 تا هشت هزار خودرو از این محور گذر می کنند و حال آنکه ظرفیت این مسیر بر اساس استانداردهای موجود تنها تردد سه هزار خودرو در روز است.
شهرستان زاوه دارای 100 کیلومتر راه شهری و 240 کیلومتر راه روستایی است.
شهرستان زاوه با 11 هزار هکتار و تربت حیدریه با 9 هزار هکتار بیشترین کشتزارهای زعفران کشور را در خود دارند.
زاوه از بخش های تابعه شهرستان تربت حیدریه بود که در آبان 1387 با مرکزیت شهر دولت آباد به شهرستانی مستقل ارتقاء یافت.
مرکز این شهرستان 80 هزار نفری در 176 کیلومتری مشهد و مرکز شهرستان 250 هزار نفری تربت حیدریه در 150 کیلومتری مرکز استان خراسان رضوی واقع است.

پایان خبر/*

کد خبر: 1993

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید