امروز: دوشنبه 10 آذر 1399 برابر با 30 نوامبر 2020

آخرین خبرها

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی: افتتاح و کلنگ زنی 17 پروژه عمرانی در دهه وقف

  • جمعه, 25 مهر 1399
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی: افتتاح و کلنگ زنی 17 پروژه عمرانی در دهه وقف مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی: افتتاح و کلنگ زنی 17 پروژه عمرانی در دهه وقف http://mashhadomran.ir

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: افتتاح و کلنگ زنی 17 پروژه عمرانی در دهه وقف انجام می شود.

 


به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حجت الاسلام والمسلمین محمد احمدزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در نشست خبری دهه وقف افزود:دهه وقف سال جاری از تاریخ 24مهر ماه مصادف با 27 ماه صفر آغاز و تا سوم آبان ماه مصادف با 7 ربیع است.

 

وی درباره برنامه های دهه وقف گفت:با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا برنامه های امسال دهه وقف در دو بخش برنامه های شاخص و عمومی برگزار می شود.


حجت الاسلام احمدزاده افزود: از برنامه های شاخص این دهه، برگزاری مراسم تجلیل و تکریم از فعالان عرصه وقف با رعایت شیوه نامه های بهداشتی است که با هدف تجلیل از اصحاب وقف و بقاع متبرکه که در یک سال گذشته خدمات قابل توجهی ارائه داده اند،برگزار می شود.

 

وی گفت:برپایی13 نمایشگاه دهه وقف در شهرستان ها ،تقدیر از رسانه های برتر در حوزه تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف در مراسم تجلیل و تکریم از فعالان عرصه وقف،برگزاری نشست های علمی صنفی ، پیش بینی برگزاری 63 نشست در این دهه در شهرستان ها با اصناف مختلف (روحانیون، دانشگاهیان، بازاریان و ...) برگزار می شود.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی افزود:برگزاری ایستگاه های همه واقف باشیم : برپایی 56 ایستگاه در سطح استان از جمله این برنامه هاست.

 

وی با اشاره به پروژه های عمرانی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در دهه وقف گفت:افتتاح و کلنگ زنی 17 پروژه عمرانی در شهرستان های گناباد، کلات، قوچان، طرقبه شاندیز، سبزوار، داورزن، جوین، جغتای، تربت حیدریه انجام می شود.

 


مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی ازاطلاع رسانی نسبت به 3 موقوفه مشارکتی استان جهت مشارکت عموم مردم خبرداد و گفت:موقوفه مشارکتی مهر فاطمی،قرآن، عترت و نماز دانش آموزی و مهر مهدوی (در شهرستان نیشابور) با نیت ترویج فرهنگ مهدوی از جمله این موقوفه های مشارکتی جدید است.

 

وی درباره آمار موقوفات و وقف های جدید استان خراسان رضوی افزود:تعداد کل موقوفات استان 26020 مورد می باشد و تعداد وقف های جدید سال 1399تاکنون 92 مورد است.

 

حجت الاسلام احمد زاده گفت: از ابتدای سال 99 تا 15 مهرماه تعداد 92 وقف جدید به ثبت رسیده که ارزش این موقوفات حدود 750 میلیارد ریال می باشد.


وی افزود: این موقوفات جدید در مشهد مقدس 16 وقف، نیشابور 16 وقف، کاشمر 13 وقف، تربت جام 13 وقف، تربت حیدریه 13 وقف جدید را به ثبت رسانده اند.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، خاطر نشان کرد: این وقف ها بیشتر با نیات مذهبی، مساجد و اماکن متبرکه و خیریه می باشد البته سایر نیات مانند مدارس علوم دینی، قرآنی، اجتماعی، علمی و ... نیز دارای موقوفاتی می باشند.

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 5251

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید