امروز: سه شنبه 29 مهر 1399 برابر با 20 اکتبر 2020

پساب تصفیه خانه تربت حیدریه از شرایط استفاده در بخش صنعت برخوردار است

  • جمعه, 21 شهریور 1399
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 پساب تصفیه خانه تربت حیدریه از شرایط استفاده در بخش صنعت برخوردار است پساب تصفیه خانه تربت حیدریه از شرایط استفاده در بخش صنعت برخوردار است http://mashhadomran.ir

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در بازدید از تصفیه خانه فاضلاب تربت حیدریه گفت: پساب خروجی این واحد از شرایط و استاندارد لازم برای استفاده در بخش صنعت برخوردار است.

 

 به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،تورج همتی با تشکر از اقدامات آبفا تربت حیدریه در جهت بهبود فرآیند و رفع بو از تصفیه خانه، بر استمرار شرایط فعلی تاکید کرد.


در این بازدید که معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان هم حضور داشت مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه ضمن ارائه گزارشی از فرآیند تصفیه خانه فاضلاب به بیان اقدامات انجام شده در در راستای افزایش کیفی پساب مطابق استانداردهای مربوطه پرداخت و گفت : با کمک بخش خصوصی تمامی تاسیسات مکانیکی شامل آشغالگیرهای ورودی ، ایستگاه انتقال لجن برگشتی ، بلوئرها ، دیفیوزهای هوادهی و تعدادی از تابلوهای برقی بازسازی و تاکنون 3 دستگاه بلوئر هوادهی خریداری و نصب شده است .


صادق یوسفی افزود : به استناد آزمایشات دوره ای انجام شده توسط مراجع ذیصلاح از جمله آزمایشگاه محیط زیست ، پساب خروجی در رنج استاندارد می باشد.


وی در همین رابطه از صرف150میلیاردریال در راستای اصلاح فرآیند و بهسازی تاسیسات این واحد در سال قبل توسط بخش خصوصی خبرداد و با اشاره به ایجاد سایت لجن در خارج از تصفیه خانه با نظارت اداره محیط زیست و بهداشت محیط شهرستان گفت : لجن تولیدی تصفیه خانه روزانه توسط تانکر به خارج از تصفیه خانه منتقل می شود که این عمل باعث رفع بو در تصفیه خانه شده است.


وی طرح احداث سیستم تغلیظ لجن در تصفیه خانه با 20میلیاردریال هزینه از محل اعتبارات عمرانی را خاطرنشان کرد و افزود : این سیستم آماده بهره برداری شده است .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 5179

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید