امروز: دوشنبه 12 خرداد 1399 برابر با 01 جون 2020

پیشرفت 50 درصدی پروژه جداره سازی خیابان بیهق سبزوار

  • جمعه, 02 خرداد 1399
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
پیشرفت 50 درصدی پروژه جداره سازی خیابان بیهق سبزوار پیشرفت 50 درصدی پروژه جداره سازی خیابان بیهق سبزوار http://mashhadomran.ir

 

جانشین معاونت میراث فرهنگی خراسان رضوی از پیشرفت 50 درصدی فاز یک طرح جداره سازی بافـت تاریخی خیابان بیهق سبزوار خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، احسان زهرهوندی با اعلام این خبر افزود: «محور تاریخی سبزوار از میدان کارگر تا دروازه عراق حدود یک کیلومتر است و تاکنون یک سوم از طراحی پروژه جداره سازی این خیابان انجام شده است.


او افزود: «از سال ۹۱ این طرح آغاز شد و از میدان کارگر یعنی ابتدای خیابان بیهق جداره سازی دو طرف این خیابان در حال انجام است و فاز یک این پروژه جداره سازی دو طرف خیابان، در بین میدان کارگر و میدان پست و تلگراف است که تاکنون نیمی از فاز یک این پروژه اجرا شده است.


زهره وندی اظهار کرد: «بعد از پایان جداره سازی دیوارها، کف سازی این خیابان آغاز خواهد شد و امیدواریم در سال جاری فاز یک این پروژه به پایان برسد.


او تصریح کرد: « تبدیل خیابان اصلی سبزوار فاصله بین دو میدان، به پیاده راه از جمله اهداف این طرح است، یعنی ورود ماشین به این خیابان ممنوع اعلام شود و به صورت پیاده راه مورد استفاده شهروندان قرار گیرد و در شورای فرهنگی شهرستان سبزوار تصویب شده تا این خیابان به بازارچه فرهنگی این شهر تبدیل شود.


گفتنی است: از شهرستان سبزوار 103 اثر، محوطه و تپه تاریخی، طبیعی و میراث ناملموس در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. این شهرستان با مركزيت شهر سبزوار در فاصله 240 کیلومتری از مشهد مرکز استان خراسان رضوی قرار دارد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4895

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید