امروز: چهارشنبه 29 ارديبهشت 1400 برابر با 19 می 2021

تولید روزانه 40 هزار ماسک در کارگاه ها و گروههای همیار بهزیستی

  • دوشنبه, 11 فروردين 1399
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
تولید روزانه 40 هزار ماسک در کارگاه ها و گروههای همیار بهزیستی تولید روزانه 40 هزار ماسک در کارگاه ها و گروههای همیار بهزیستی http://mashhadomran.ir

 


مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی گفت: بیش از 41 میلیارد ریال اعتبارات از سوی بهزیستی برای جبران هزینه های اقلام بهداشتی و حفاظتی به مراکز مختلف تجمعی شامل مراکز توانبخشی، مراکز پیشگیری و خانه و فرزندان پرداخت شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،حمید رضا پوریوسف، مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی در یازدهمین جلسه کمیته پیشگیری و مقابله با کرونای در مراکز تحت پوشش بهزیستی خراسان رضوی اظهار داشت: از تلاش همکاران مجاهدی که درایام نوروز تلاش کردند تا آرامش فکری و جانی در مراکز بهزیستی با توجه به انتظاری که از این بحران در ذهنمان بود رعایت شود و حداقل آمار را داشته باشیم تشکر و قدردانی می کنم.

 

رییس کمیته پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا بهزیستی استان افزود: تاکنون 11 جلسه استانی و 70 کمیته شهرستانی به منظور پیشگیری از ویروس کرونا در بهزیستی خراسان رضوی برگزار شده که در واقع 81 کمیته استانی و شهرستانی تشکیل شده و تمامی دستور العمل ها و پروتکل های سازمان بهزیستی کشور، علوم پزشکی و وزارت بهداشت اجرا شده است.

 

پوریوسف با بیان این مطلب که تمامی موارد مشکوک در سامانه کرونای کشور ثبت شده است تصریح کرد: تا امروز 3 هزار و 100 اقدام در سامانه بهزیستی کشور ثبت شده و سعی کرده ایم هماهنگی و آموزش را به صورت مجازی و آنلاین با همکاران بهزیستی پیگیری کنیم.


مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی عنوان کرد: پیگیری های زیادی داشتیم تا مراکز دولتی و غیر دولتی تجمعی در خصوص اقلام بهداشتی و ضدعفونی از قبیل ماسک، مایع شست وشوی دست و سطوح و دستکش کمبودی نداشته باشند.


پور یوسف اظهارداشت: بیش از 41 میلیارد ریال اعتبارات از سوی بهزیستی برای جبران هزینه های اقلام بهداشتی و حفاظتی به مراکز مختلف تجمعی شامل مراکز توانبخشی، مراکز پیشگیری و خانه و فرزندان پرداخت شده که رقم قابل ملاحظه ای است و بیشترین رقم به مرکز توانبخشی پرداخت شده است.

 

وی اظهارداشت: کمک هایی شامل ماسک و لوازم بهداشتی از طریق سازمان ملل به ارزش 180 میلیون تومان در بین مراکز سالمندان استان توزیع شده است .

 

مدیر کل بهزیستی استان گفت:از اواسط اسفندماه شیفت های 1480 مشاوره تلفنی را تا ساعت 24 فعال کردیم تا کمکی به سلامت روان جامعه داشته باشیم و رسیدگی به وضعیت روحی و روانی افراد نیازمند به مشاوره تخصصی و خوشبختانه توانسته به کاهش اضطراب ونگرانی جامعه بپردازد.

 

پوریوسف خاطرنشان کرد: طرح آموزش و توزیع بسته های حفاظتی و بهداشتی را در بین کودکان کار و خیابانی در چهارراه ها، معابر اصلی و مناطق حاشیه شهر و کم برخوردار مشهد را اجرا کردیم که 26 تیم داوطلب تا امروز 5 هزار بسته را توزیع کردند وآموزش های خود مراقبتی و بهداشت فردی را نیز به کودکان آموزش داده اند.همچنین بسته های مواد غذایی و حمایتی بین خانواده های نیازمند توزیع شده است.

 

پوریوسف با اشاره به فعالیت کارگاه های تولیدی، گروه های همیار بهزیستی خراسان رضوی در ایام نوروز و بحران کرونا بیان کرد: تعداد زیادی از کارگاه ها وگروه های همیار و NGO های تحت پوشش بهزیستی در این ایام به تولید ماسک مشغول بودند که بالغ بر 40 هزار ماسک در روز تولید کرده اند.


وی در خصوص آموزش و توزیع بسته های بهداشتی توسط تیم های سیار کاهش آسیب و مراکز در حاشیه شهر که بین معتادین متجاهر توزیع شده است افزود: 10 تیم در مشهد و یک تیم در نیشابور به پاتوق های معتادین سرکشی می کنند و تاکنون 1800 بسته بهداشتی بین این افراد توزیع شده و 15 پایگاه سلامت اجتماعی و سلامت روان در قالب 37 تیم در استان در محلات کار اموزش و توزیع بسته های بهداشتی و حفاظتی ویروس کرونا را انجام می دهند و در حال حاضر هزاران عدد ماسک و دستکش و مواد شست و شوی دست و سطوح توزیع شده است.

 

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی با 300 مرکز تجمعی و 12 هزار فرد مقیم در مراکز به خاطر وجود معلولیت ها و آسیب های اجتماعی که دارند وضعیت خاصی را دارند و اکثر این افراد آسیب پذیر می باشند و از طرفی تجمع این افراد در مراکز خود باعث تسهیل بیماری کرونا شده به همین جهت توجه زیادی به مراکز شده و از اینجا از اقدامات و تلاش های جهادگونه همکارانمان در مراکز دولتی و غیر دولتی، شیرخوارگاه ، مراکز اورژانس اجتماعی، مراکز کاهش آسیب ها، مراکز توانبخشی، درمان اعتیاد و خانه فرزندان قدردانی می کنم.

 

پوریوسف خاطرنشان کرد: تشکیل ستاد مردمی پشتیبانی و مقابله با ویروس کرونا در استان با حضور بخش خصوصی، اتاق بازرگانی، بهزیستی خراسان رضوی تحت عنوان کمیته مراکز تجمعی تشکیل شده و لیستی از نیازمندی مراکزغیر دولتی جمع آوری شده تا مراکز دسترسی بیشتری به تهیه اقلام بهداشتی داشته باشند.

 

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4737

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید