امروز: چهارشنبه 02 مهر 1399 برابر با 23 سبتامبر 2020

راه اندازی صندوق سرمایه گذاری در دانشگاه جامع علمی کاربردی

  • جمعه, 04 بهمن 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
راه اندازی صندوق سرمایه گذاری در دانشگاه جامع علمی کاربردی راه اندازی صندوق سرمایه گذاری در دانشگاه جامع علمی کاربردی http://mashhadomran.ir

 

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: برای کمک به تجاری سازی ایده ها در صدد راه اندازی صندوق سرمایه گذاری هستیم.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمدحسین امید ،رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی در نشست خبری گفت: ه داد: برای کمک به تجاری سازی ایده‌ها در دانشگاه، در صدد راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری با کمک خیرین و فعالان بخش خصوصی هستیم.

 

وی گفت: یکی از اهداف این دانشگاه تداوم ایجاد مراکز نوآوری بود که تعداد این مراکز اکنون به بیش از ۱۵۰ مرکز در کشور رسیده است.


امید افزود: مراکز نوآوری برای حمایت از دانش آموختگان و مدرسین و دانشجویانی است که می‌خواهند ایده‌های خود را تجاری کنند.

 

وی گفت: با این حال دانشگاه جامع علمی کاربردی مذاکراتی را با برخی صندوق‌های سرمایه‌گذاری داشته و در یکی از بانک‌ها صندوقی راه‌اندازی کرده که از محل اعتبارات آن به هر ایده‌ که قابلیت تجاری شدن داشته باشد، ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات با کارمزد دو درصد پرداخت می‌شود.


رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: این دانشگاه در دوره جدید مدیریتی خود به دنبال ارتقای آموزش‌های مهارتی با تاکید بر آموزش در محیط کار، ایجاد مراکز نوآوری، ارتقای سطح مدرسین علمی کاربردی و تثبیت وضعیت جایگاه مراکز علمی کاربردی و مدیران آنهاست که در هر بخش اقدامات متعدد انجام شده است.

 

وی ادامه داد: هم اکنون بیشتر مراکز علمی کاربردی در کشور که شرایط و صلاحیت‌های لازم برای داشتن اساسنامه را داشتند، از آن برخوردار شدند و می‌توانند برای فعالیت خود برنامه‌ریزی کنند.

 

وی گفت: تکلیف اکثر روسای مراکز علمی کاربردی در کشور مشخص شده و روسای رسمی و قانونی در چارچوب ضوابط، انتخاب و منصوب شده‌اند که این مهم به تثبیت جایگاه مراکز علمی کاربردی و ارتقای کیفیت کار آنها کمک شایانی می‌کند.

 

وی با بیان اینکه توسعه کمی در این دانشگاه فقط براساس نیاز بازار و کشور خواهد بود گفت: مسیر اصلی ما توسعه کیفیت است که در این راستا فعالیت‌هایی از جمله تثبیت مراکز علمی و کاربردی و روسای آنها، ساماندهی مدرسین و برگزاری آزمون‌های متمرکز انجام شده است.

 

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: پیشتر یکهزار و ۷۰ مرکز علمی کاربردی در کشور وجود داشت که این تعداد به ۶۳۰ مرکز با ۲۵۰ هزار دانشجو کاهش یافته است.

 

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: همکاری مشترک با برخی دانشگاه‌های مهارت محور در آلمان آغاز شده و نخستین دانشجویان دوره‌های کارورزی در مقطع کارشناسی شامل ۳۰ نفر به آلمان اعزام شده‌اند تا دوره‌های مهارتی سه ماهه را در یکی از دانشگاه‌های آلمان بگذرانند.

 

وی ادامه داد: فعالیت مشترک دیگر با برخی دانشگاه‌های آلمان در حال انجام است که سال آینده به نتیجه می‌رسد که آن برگزاری دوره‌های خاص مهارتی در حوزه گردشگری است که آغاز آن از مرکز علمی کاربردی در کیش خواهد بود.

 

وی گفت: زمینه اعزام مدرسینی که به تازگی جذب دانشگاه جامع علمی کاربردی شدند برای گذراندن دوره‌های آموزشی کوتاه مدت در آلمان نیز فراهم شده است.

 

وی ادامه داد: شرط نخست برای راه‌اندازی مراکز علمی کاربردی از سوی تشکل‌ها و نهادهای مختلف برخورداری از محیط کار است.

 

امید افزود: در طول چهار سال اخیر ۳۰ مرکز که دارای محیط کار برای ارایه آموزش‌های مهارتی بودند، موفق شدند مجوز فعالیت از دانشگاه جامع علمیکاربردی بگیرند.

 

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4639

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید