امروز: پنج شنبه 16 مرداد 1399 برابر با 06 آگوست 2020

آخرین خبرها

ثبت نام طرح اقدام ملي مسكن در استان خراسان رضوي آغاز شد

  • چهارشنبه, 20 آذر 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 ثبت نام طرح اقدام ملي مسكن در استان خراسان رضوي آغاز شد ثبت نام طرح اقدام ملي مسكن در استان خراسان رضوي آغاز شد http://mashhadomran.ir

مديركل راه و شهرسازی خراسان رضوي سهم این استان از طرح ملی مسکن را 5 هزار و 630 واحد اعلام کرد.

دولت تدبیر و امید طرح اقدام ملي مسکن را زمستان سال گذشته مطرح و وزارت راه و شهرسازي از شهریور ماه امسال اجرای آن را در اولين استان كشور با ثبت نام از متقاضیان در کرمان کلید زد. در این طرح احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در كشور برابرنامه ريزي شده است که ساخت ۲۰۰ هزار واحد آن در شهرهای جدید و با مشارکت بخش خصوصی، ۱۰۰ هزار واحد در مناطق بافت فرسوده و توسط شرکت بازآفرینی شهری و ۱۰۰ هزار واحد بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خواهد بود.

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمدرضا اخوان عبداللهيان با اعلام اين خبر گفت: برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در مرحله نخست براي 35 شهر استان خراسان رضوي به استعداد 5630 واحد به دو روش اجاره داري بلند مدت و فروش اقساطي زمين، تأمين امكانات گرديده است كه اين و احدها با تسهيلات بانكي و آورده نقدي متقاضيان واجد شرايط ساخته خواهد شد.


وی افزود: براي ساير شهرهاي استان كه در سايت اعلام نشده پس از فراهم شدن امكانات در مراحل بعدي اعلام خواهد شد.

مديركل راه و شهرسازي خراسان رضوي تصريح كرد:‌ بر اساس برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی، ثبت نام از متقاضیان واجد شرایط در استان خراسان رضوي از امروز سه شنبه 19 آذر ماه سال جاری به طور رسمی آغاز شده که متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت www.tem.mrud.ir شروط ثبت نام را مطالعه و جهت ثبت نام اقدام کنند.

 

وي با بيان اينكه برای این طرح وام ۷۵ میلیون تومانی با نرخ بهره ۱۸ درصد و دوره مشاركت حداكثر دوساله و باز پرداخت ۱۰ ساله در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: برای شناسایی افراد داراي مسكن ملكي سامانه استعلام وزارت راه و شهرسازی به سازمان ثبت اسناد و املاک متصل شده است.

قیمت خانه‌ها در طرح اقدام ملی مسکن

وي افزود: بر طبق اعلام معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، در مرحله اول ۳۰ درصد قیمت تمام شده باید توسط متقاضي پرداخت شود.

شرایط اولیه برای متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن

سایت طرح ملی اقدام مسکن وزارت راه و شهرسازی ۸ شرط را برای متقاضیان این نوع مسکن اعلام کرده است که یکی از آنها این است که متقاضی متاهل و یا سرپرست خانوار باشد. زنان سرپرست خانوار به شرط داشتن حداقل ۳۵ سال سن می توانند متقاضی شوند.

 

نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی مانند چک برگشتی و تسهیلات معوقه ، تامین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی، امکان سپرده گذاری حداقل ۳۰ درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی و توانایی پرداخت اقساط ماهیانه بانکی تسهیلات دریافتی هم از دیگر شروط متقاضی شدن در طرح ملی مسکن است.

 

همچنین بر اساس شرایط اعلام شده از سوی وزارت راه و شهرسازی، متقاضی و افراد تحت تکفل باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از اول فروردین سال ۸۴ بوده باشند و همچنین از تاریخ 22/11/1357 از هیچ یک از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد.

 

افرادی که قصد دارند از شهر خاصی متقاضی مسکن ملی شوند، بدانند که باید دارای حداقل ۵ سال سابقه سکونت اخیر در شهر مورد تقاضا باشند.

 

 

منبع:اداره ارتباطات و اطلاع رساني اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4530

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید