امروز: جمعه 17 مرداد 1399 برابر با 07 آگوست 2020

آخرین خبرها

عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران در بازدید از اولین نمایشگاه فرصتهای سرمایه گذاری: بافت پیرامونی حرم مطهررضوی پیشانی نظام جمهوری اسلامی است

  • دوشنبه, 18 آذر 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
بافت پیرامونی حرم مطهررضوی پیشانی نظام جمهوری اسلامی است بافت پیرامونی حرم مطهررضوی پیشانی نظام جمهوری اسلامی است http://mashhadomran.ir

 

عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: حرم مطهر و بافت پیرامونی آن، پیشانی نظام جمهوری اسلامی و نماد مذهبی ملی کشور ماست.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سید مسلم سیدالحسینی، عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران در اولین نمایشگاه فرصتهای سرمایه گذاری نمایشگاه بین المللی مشهد افزود: اقدام مثبت شهرداری مشهد و ایجاد نمایشگاه برای شناسایی و معرفی سرمایه گذاری شهر مشهد یک ضرورت برای شهرها به عنوان موتور متحرکه توسعه است.

 

وی گفت: این نمایشگاهها، نقش مهم در اقتصاد پایدار دارد که رقابت با سایر شهرها و در عرصه جهانی، هرشهر سهم بیشتری از سرمایه را به سمت خود جذب کند و هوشمندانه باشد.

 

سیدالحسینی افزود: به بحث بازآفرینی شهری و نوسازی با نگاهی پایدار باید توجه کرد و از ظرفیت های درونی و خود بافت های ناکارآمد برای توسعه شهری استفاده کنیم زیرا که بهسازی و نوسازی شهری به عنوان صنعت تلقی می شود.

وی گفت: در نوسازی و بهسازی با توجه به قیمت زمین و اقداماتی که در تولید و بافت مسکن انجام می شود، برای سرمایه گذاران توجیه اقتصادی داشته باشد، زیرا رویکرد ما ارزش آفرینی در حوزه اقتصادی و اجتماعی است.


سیدالحسینی با بیان اینکه بافت پیرامون حرم مطهر، محصول تجربه شهرسازی است که نقاط مثبت و منفی و قوت و ضعف است، افزود: باید به تغییرات پویا و تحولات اتفاق افتاده، احترام بگذاریم و هویت هایی که بوده را مراقبت کرده و ارتقا داده و ارزش آفرینی کنیم.

وی گفت: شهر مشهد و بافت و حرم مطهر، پیشانی نظام جمهوری اسلامی است و کلان پروژه ای در سطح جهانی است که نماد مذهبی ملی است.

 

عضوهیئت مدیره بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه همگرایی و توجه توامان همه بخشها، به بازآفرینی و نوسازی پیرامون حرم مطهر، عزم جدی همه مسئولان باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: دراین زمینه باید توان رقابتی را افزایش دهیم.

سیدالحسینی افزود: رقابت در نوسازی و بازآفرینی شهری ما با کشورهای همسایه وجود دارد تا تعداد بیشتری از زائر را جذب کرده و فضا را برای ورود سرمایه گذاران داخلی و خارجی فراهم کنیم و نیم نگاهی هم به سرمایه های خرد بیندازیم.

 

وی گفت: توجه توامان به سرمایه های خرد و کلان دراین بافت ها که مستعد توسعه هستند باعث می شود مناطقی که دارای قابلیت هستند را بالفعل کنیم.

 

عضوهيئت مدیره شهری بازآفرینی ایران افزود: ماموریت اصلی شهر مشهد، زیارت است، زیرا زیارت مبنای توسعه شهر مشهد است، زیرا فلسفه شکل گیری شهر مشهد از گذشته زیارت بوده است.

سیدالحسینی با بیان اینکه درطرح بازآفرینی شهری،با توسعه فضاهای متناسب با زیارت، بستر را برای سرمایه گذاری وفعالیت های مرتبط با زیارت فراهم می کند، گفت:فضایی که شرکت عمران مسکن سازان و شرکت بازآفرینی شهری و شهرداری ثامن ایجاد کرده و همه ذی نفعان و سرمایه گذاران را مورد توجه قراردهد.

 

وی خاطرنشان کرد: با نگاهی که در بازآفرینی شهری اتفاق افتاده،می بینیم که حقوق مکتسبه وجود دارد و که باید سعی شود اشکالات کمتری داشته باشد.

عضوهيئت مدیره بازآفرینی شهری ایران گفت:در نگاه و ماموریت ما در بازآفرینی شهری،ارتقاي بافت پیرامون حرم مطهر، در راس قراردارد.

 

وی افزود: طی۲۵ سال گذشته تغییراتی اتفاق افتاده که نقاط مثبت و منفی داشته و وظیفه ماست که این تغییرات را رصد کنیم.


سیدالحسینی با تاکیید بر همگرایی همه ذی نفعان و سرمایه گذاران و زائران شهر مشهد و نهادهای مسئول شهر و میراث فرهنگی و گردشگری و شرکت مسکن سازان و بازآفرینی شهری و وزارت راه و شهرسازی و شهرداری و استانداری گفت: در شرکت باز آفرینی شهری توان رقابت پذیری خود را افزایش دهیم و با نگاهی اجتماعی به جذب سرمایه گذاری در شهر مشهد بپردازیم.

 

 

منبع:روابط عمومی شهرداری ثامن

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4525

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید