امروز: سه شنبه 17 تیر 1399 برابر با 07 جولای 2020

هشتمین شعبه استانی بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان در مشهد راه اندازی شد

  • شنبه, 25 آبان 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
هشتمین شعبه استانی بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان در مشهد راه اندازی شد هشتمین شعبه استانی بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان در مشهد راه اندازی شد mashhadomran.ir

مشاور رئیس دانشگاه و مدیرعامل بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان کشور گفت:هشتنمین شعبه استانی این بنیاد در مشهد راه اندازی شد.

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مهدی احمدی،،میرعامل بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان در نشست با خبرنگاران در حاشیه تشکیل بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان شعبه خراسان رضوی بیان کرد: توجه به دانشگاه فرهنگیان به دلیل تربیت معلمان به منظور تعلیم و تربیت نسل های آینده ساز کشور از ضرورت بالایی برخوردار است.


وی بیان کرد: خراسان رضوی هشتمین استان کشور است که شعبه استانی این بنیاد را راه اندازی کرد و تا پایان آبان ماه امسال همه دانشگاه های فرهنگیان در ۳۱ استان کشور نسبت به راه اندازی شعبات این بنیاد اقدام می کنند.


وی گفت: تربیت معلم خوب و توانمند نیازی است که دانشگاه فرهنگیان با توجه به تخصص و دانش موجود در این زمینه می تواند نقش محوری ایفا کند.

 

احمدی با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۴ با سونامی کمبود معلم به تعداد حدود ۴۰۰ هزار نفر در کشور مواجه هستیم، افزود: با افزایش ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور که از سال گذشته آغاز شده،تلاش می کنیم تا بتوانیم با این وضعیت پیش رو به خوبی مدیریت کنیم/


وی ادامه داد:هم اکنون دانشگاه فرهنگیان در کشور دارای ۷۰ هزار دانشجو است که توانسته تا ۹۰ درصد کمبود معلم در سالهای آتی را جبران کند اما همچنان پذیرش دانشجو طی سالهای آتی در دستور کار قرار دارد.

 

مشاور رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: در سال آینده نیز ۲۵ هزار دانشجوی جدید جذب این دانشگاه می شوند که طی پنج سال اخیر جذب این شمار بی نظیر است.

 

وی تاکید کرد: کمک و مشارکت نیکوکاران و خیرین در تامین نیازها و توسعه دانشگاه فرهنگیان از جمله مواردی است که با فعالیت بنیاد خیرین حامی این دانشگاه به زودی محقق شود.

 

احمدی افزود: هدف گذاری برای حذف ۵۰ میلیارد ریال کمک های خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان تا پایان سالجاری انجام شده و در این راستا اطلاع رسانی و جذب خیرین در کشور در حال انجام است.

 

وی ادامه داد: تدوین نقشه جامع دانشگاه فرهنگیان و جذب کمک برای رفع مشکلات و نیازهای دانشگاه فرهنگیان از دیگر اولویت های فعالیت این بنیاد خیریه است.

 

همچنین ، رمضانعلی نیری ،رئیس دانشگاه فرهنگیان استان خراسان رضوی گفت: این دانشگاه دارای دو پردیس دختران و پسران و چهار واحد دانشگاهی در شهرستانهای مشهد، نیشابور،سبزوار و تربیت حیدریه با شش هزار و ۱۲۵ نفر در ۱۴ رشته مورد تصویب شورای گسترش جزو استانهای برتر در عرصه تربیت معلم است.

 

در پایان این نشست مجمع عمومی بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی با حضور ۲۵ نفر از خیرین و نیکوکاران عرصه تعلیم و تربیت برگزار و از میان این تعداد۸ نفر به عنوان هیات مدیره برگزیده و فعالیت این بنیاد در این استان آغاز شد.

 

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4483

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید