امروز: سه شنبه 17 تیر 1399 برابر با 07 جولای 2020

اعطای مشوق های ساختمانی برای ساخت و سازهای تجمیعی در منطقه چهار شهرداری مشهد

  • پنج شنبه, 23 آبان 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 اعطای مشوق های ساختمانی برای ساخت و سازهای تجمیعی اعطای مشوق های ساختمانی برای ساخت و سازهای تجمیعی mashhadomran.ir

شهردار منطقه چهار مشهد در نشست صمیمی با شهروندان در مسجد موسی بن جعفر (ع) حدفاصل وحید 1 و3 از اعطای مشوق های ساختمانی برای تجمیع و ساخت و ساز املاک ریزدانه در این منطقه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، غلامرضا غلامی در ابتدای این جلسه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و خدمات شهرداری در این منطقه، گفت: طی چند ماه گذشته پیاده روهای خیابان های ایثار، شهید علیمردانی، وحید و طبرسی جنوبی حدفاصل بلوار مجلسی و تقاطع شهید گمنام جمعا با مساحت 15 هزار متر مربع و اعتبار بیش از 23 میلیارد ریال بهسازی شده و طرح فاخر بهسازی 13 هزار مترمربع از پیاده روهای بلوار طبرسی شمالی با اعتبار 30 میلیارد ریال نیز در هفته های اخیر آغاز شده است.


غلامی به انجام تعمیرات اساسی تقاطع غیرهمسطح فجر اشاره کرد و ادامه داد: حدود 20 سال هیچ تعمیر و مرمتی در این تقاطع انجام نشده بود و در سال جاری براساس نظرات کارشناسی، این پروژه با صرف هزینه ای بالغ بر 13 میلیارد ریال اجرا شد.


وی خاطرنشان کرد: احداث سالن ورزش های تشکی میثم در میثم جنوبی 32، احداث و تعریض پل کشف رود در مسیر دسترسی به جمعه بازار،اجرای طرح توسعه گود کشتی با چوخه شهید بابانظر، احداث مجموعه آبی بزرگ شهید قربانی، اجرای اصلاح هندسی خیابان علامه طباطبائی 23، صرف 4 میلیارد ریال برای کمک به بهبود مدارس و ... از دیگر پروژه های شهرداری منطقه 4 در سال جاری است.


شهردار منطقه چهار مشهد یکی از اهداف مدیریت شهری در این منطقه را خروج از لیست مناطق محروم از طریق ارائه خدمات متنوع عنوان کرد و افزود: برنامه هایی برای رسیدن به این هدف در دستور کار داریم که یکی از مهمترین آن ها قرار دادن زمین های راه آهن در مدار ساخت و ساز و احداث بوستان و مراکز گردشگری و تفریحی برای زائرین و مجاورین در این اراضی است که این طرح زمان بر است و نیاز به عزم ملی دارد.


غلامی تامین پارکینگ را از معضلات این منطقه دانست و اذعان داشت: برای حل این مشکل طرح احداث پارکینگ سه سطحی را در زیر بولوار ابوریحان ارائه دادیم که در حال بررسی در مراجع ذیربط است و در صورت تصویب، اعتباری بالغ بر 200 میلیارد تومان نیاز دارد.
وی به اعطای طرح های تشویقی به مالکین املاک ریزدانه در صورت تجمیع با یکدیگر خبر داد و افزود: مالکین این املاک که با تجمیع چند ملک ریزدانه برای دریافت پروانه ساخت اقدام کنند در صورت انجام ساخت و سازهای مطابق با اصول شهرسازی و تامین پارکینگ مورد نیاز از طرح تشویقی در خصوص تراکم بهره مند خواهند شد.


شهردار منطقه چهار مشهد در پایان اظهار داشت: با ارائه این طرح در سال گذشته 150 مورد پروانه برای ساخت و سازهای تجمیعی در سطح منطقه ثبت و صادر شده است.


شایان ذکر است در این جلسه به درخواست های شهروندان در خصوص تخلفات ساختمانی، بهسازی پیاده روها در معابر فرعی، پارکینگ مورد نیاز بیمارستان های امام حسین و هاشمی نژاد و ... پاسخگویی مقتضی صورت گرفت.

 

منبع:روابط عمومی شهرداری منطقه چهار

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4481

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید