امروز: سه شنبه 17 تیر 1399 برابر با 07 جولای 2020

خرید زعفران حمایتی در خراسان رضوی از مرز ۶ تن گدشت

  • یکشنبه, 19 آبان 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
خرید زعفران حمایتی در خراسان رضوی از مرز ۶ تن گدشت خرید زعفران حمایتی در خراسان رضوی از مرز ۶ تن گدشت mashhadomran.ir

م‍دیر سازمان تعاون روستایی خراسان  رضوی گفت: خرید زعفران حمایتی در خراسان رضوی از مرز ۶ تن گدشت


به گزارش  پایگاه خبری افتصادی مشهد عمران ، ایرج  ناصری مقدم؛مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی در گفتگو با رسانه ها گفت :خرید حمایتی زعفران در این استان موجب تعادل قیمت این محصول در بازار شده‌ است. و دررحال حاضر بیش از ۶ تن زعفران به صورت حمایتی توسط شبکه تعاون روستایی خراسان رضوی خریداری شده است.

 

 ناصری مقدم افزود: خرید حمایتی زعفران از دهم آبان ماه در خراسان رضوی آغاز شده است و در این مدت کوتاه، موجب ایجاد تعادل در قیمت این محصول شده‌ است.

 

وی اضافه کرد: خرید حمایتی محصول زعفران با هدف حمایت دولت از کشاورزان و جلوگیری از کاهش قیمت این محصول و جلوگیری از زیان کشاورزان انجام شده است که خوشبختانه این خرید موجب افزایش و تعادل در قیمت این محصول به نفع کشاورز در بازار و جلوگیری از خرید ارزان دلالان شده است.

 

 مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: هم اکنون ۱۸ مرکز خرید حمایتی زعفران در شهرستان های زعفران خیز استان فعال دوتا کنون بیش از ۶ تن خرید زعفران از کشاورزان ثبت شده است.

 

 ناصری افزود: خرید حمایتی محصول زعفران کشاورزان ذیل چهار عنوان "نگین زعفران، شبه‌نگین، پوشال درجه یک و پوشال معمولی زعفران" و سطح‌ بندی نهایی آن پس از آزمایش صورت می‌گیرد و بر این اساس هر کیلوگرم نگین زعفران به قیمت ۱۰۵ میلیون ریال، شبه‌نگین به قیمت ۹۵ میلیون ریال، پوشال درجه یک به قیمت ۹۰ میلیون ریال و پوشال معمولی زعفران به قیمت ۸۲ میلیون ریال از کشاورزان خریده می‌شود.

 

وی ادامه داد: پرداخت مبالغ خرید حمایتی زعفران از کشاورزان در نخستین فرصت صورت می‌گیرد و طبق اعلام قبلی خرید در این قالب تا پایان آذر ماه ادامه دارد.

 

 

منبع:روابط عمومی سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی

 

 

 

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4462

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید