امروز: یکشنبه 11 خرداد 1399 برابر با 31 می 2020

استاندار خراسان رضوی در جلسه کارگروه احیای کشف رود: ساماندهی کشف رود یکی از اولویت های جدی استان است

  • چهارشنبه, 15 آبان 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
ساماندهی کشف رود یکی از اولویت های جدی استان است ساماندهی کشف رود یکی از اولویت های جدی استان است mashhadomran.ir

استاندار خراسان رضوی گفت: ساماندهی کشف رود یکی از اقدامات اولویت دار استان است.


به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، علیرضا رزم‌حسینی در جلسه کارگروه احیای کشف رود که با حضور مدیران دستگاه های متولی در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: موضوع ساماندهی کشف رود در سال های گذشته در دستور کار مسئولان مختلف بوده است اما هنوز هم به نوعی مشکل کشور و استان محسوب می شود.


وی ادامه داد: با توجه به بازدیدهای میدانی که در چند ماه اخیر به همراه مدیران دستگاه های ذی ربط و به صورت زمینی و هوایی از کشف رود صورت گرفت باید گفت یکی از اقدامات مهم و اولویت دار استان موضوع ساماندهی کشف رود است.

استاندار خراسان رضوی متذکر شد: هر یک از مسئولان استان در زمینه ساماندهی کشف رود به میزان وظایف خود در حوزه بهداشت، اقتصاد و سلامت مردم منطقه مسئول هستند، اما به نظر می رسد به دلیل توزیع مسئولیت ها و کافی نبودن امکانات دستگاه های متولی، همچنان مشکل کشف رود به قوت خود باقی مانده است.

 

مسائل و مشکلات استان مشارکت کردند موفقیت های بیشتری حاصل شد؛ همان اتفاق مثبتی که در جریان اجرای مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در خراسان رضوی شاهد بودیم.

 

وی با بیان اینکه مسئولان استان در مورد ساماندهی کشف رود باید مسئولیتی را عهده دار شوند، بیان کرد: هر طرحی که در جلسه امروز در زمینه کشف رود به امضا برسد، آن را در ستاد تدبیر هم تصویب خواهیم کرد و با پشتوانه همه ارکان حکومت طرح را جلو خواهیم برد.


استاندار خراسان رضوی بعد از انعقاد تفاهم نامه و در جمع خبرنگاران گفت: تفاهم نامه ای که امروز با حضور دستگاه های متولی به امضا رسید برای این بود که یک مدیریت واحد در خصوص کشف شکل بگیرد و در همین راستا شهرداری مشهد، به صورت داوطلبانه مدیریت واحد ساماندهی کشف رود را برعهده گرفت و همه دستگاه‌های اجرایی هم نقش کمک کننده خواهند داشت.


رزم حسینی خاطرنشان کرد: طبق برنامه زمان بندی صورت گرفته بنا بر این شد ظرف یک سال آینده برخی از تصفیه خانه های ایجاد شده، تکمیل و تعدادی ایجاد شوند.


وی ابراز کرد: رسانه ها در زمینه کشف رود مطالبه گری خوبی داشتند و این روند را باید کماکان ادامه بدهند البته بهتر است به سمتی پیش بروند که باعث تشویش اذهان عمومی نشود.


رئیس کل دادگستری خراسان رضوی هم ضمن بیان اینکه در سال های گذشته اقدامات لازم برای رها سازی بستر و حریم رودخانه کشف رود انجام شده است، افزود: در قدم نهایی ساماندهی فاضلاب کشف رود مورد نظر بود. واقعاً تهدیدات قابل توجهی را برای شهروندان مشهد می توانست دربرداشته باشد.


غلامعلی صادقی ادامه داد: با پیگیری های استاندار خراسان رضوی و همکاری مدیران و مراجع مربوطه جلسه امروز برگزار شد و به یک جمع بندی مطلوب رسیدیم.


وی نقش دادگستری در موضوع ساماندهی کشف رود را حمایت و نظارت دانست و اضافه کرد: با توجه به تفاهم نامه امضا شده، قرار شد طرح ساماندهی کشف رود با همدلی اجرا شود و هر جا نیاز به دستور و حمایت قضایی وجود داشت ما اقدامات لازم را انجام دهیم. هر جایی هم احیاناً دستگاهی کوتاهی کرد دستگاه قضایی آن را فراموش نخواهد کرد و در چارچوب مقررات برخورد صورت خواهد گرفت.

 

 

منبع:اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی

 

 

 

 

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4451

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید