امروز: چهارشنبه 14 خرداد 1399 برابر با 03 جون 2020

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی: هفت هزار و 225 حلقه چاه غیرمجاز در استان شناسایی شده است

  • چهارشنبه, 15 آبان 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
هفت هزار و 225 حلقه چاه غیرمجاز در استان شناسایی شده است هفت هزار و 225 حلقه چاه غیرمجاز در استان شناسایی شده است mashhadomran.ir

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: حدود هفت هزار و 225 حلقه چاه غیرمجاز در استان شناسایی شده است بر این اساس هدف گذاری سال 98، دو هزارو 326 حلقه چاه در برنامه کاری خود داریم تا مسدود شود که تا کنون در سطح استان 1186 حلقه چاه مسدود شده است.

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران؛ نعمت نژاد افزود: یکی از وظایف شرکت آب منطقه‌ای استان جلوگیری از برداشت‌های غیرمجاز که به دوطریق حفر چاه‌های غیرمجاز و اضافه برداشت از چاه‌های دارای پروانه بهره‌برداری است جلوگیری کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه حدود هفت هزار و 225 حلقه چاه غیرمجاز در استان شناسایی شده است، عنوان کرد: بر اساس هدف گذاری سال 98، دو هزارو 326 حلقه چاه در برنامه کاری خود داریم تا مسدود شود که تا کنون در سطح استان هزار و 186 حلقه چاه مسدود شده است.

 

نعمت نژاد عنوان کرد: کل چاه‌های موجود در منطقه دهستان درز آب 346 حلقه چاه، که از این تعداد 125 حلقه چاه مجاز و باقی چاه‌ها غیر مجاز است که میزان برداشت چاه‌های غیرمجاز این منطقه 17 میلیون مترمکعب برداشت داشته در صورتی که چاه‌های مجاز این منطقه 12.5 میلیون مترمکعب در سال برداشته دارند لذا این مسله به روشنی بیانگر است که چاه‌‌های غیرمجاز ما 1.5 برابر چاه‌های مجاز برداشت غیر مجاز دارند.

 

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی خاطرنشان کرد: درحوزه آب مشهد پر کردن 700 حلقه چاه هدف گذاری کرده‌ایم که تا این به امروز 471 حلقه چاه غیرمجاز مسدود شده است.

 

وی بیا بیان اینکه نخستین اولیت در طرح همیاران یا سازگاری با کم آبی جلو گیری از اضافه برداشت است، عنوان کرد: اضافه برداشت چاه‌های سطح استان 881 میلیون مترمکعب که این میزان بیش از پروانه‌های صادر شده است لذا در طرح همیاران و سازگاری با کم آبی الویت ما جلوگیری از اضافه برداشت است تا به امروز حدود 241 میلیون از اضافه برداشت چاه‌‎های مجاز جلوگیری شده است.

 

نعمت نژاد با اشاره به اینکه یکی دیگر از الویت‌ های ما مسدود کردن چاه‌های عمیق است، عنوان کرد: نخستین الویت ما در خصوص چاه‌های غیر مجاز عمق آن و قرار گیری چاه در جوار چاه‌های آب شرب است که با همکاری شورای شهرستان،دادستانی و نیروی انتظامی نسبت پر کردن چاه‌ غیر مجاز اقدام می‌کنیم.

 

 

منبع:روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4450

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید