امروز: جمعه 09 خرداد 1399 برابر با 29 می 2020

با تجهیز 50 انشعاب پرمصرف آب در شهر طرقبه به کنتور هوشمند انجام شد ￵آغاز هوشمند سازی انشعابات پر مصرف آب در خراسان رضوی

  • چهارشنبه, 17 مهر 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 ￵آغاز هوشمند سازی انشعابات پر مصرف آب در خراسان رضوی ￵آغاز هوشمند سازی انشعابات پر مصرف آب در خراسان رضوی mashhadomran.ir

با نصب کنتور هوشمند بر روی انشعابات پرمصرف در شهر طرقبه ، پروژه هوشمندسازی کمتورهای آب در آبفای خراسان رضوی عملیاتی شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمدصابری،رئیس اداره نظارت بر نصب انشعابات آب و فاضلاب خراسان رضوی افزود:در این فاز 50کنتور هوشمند بر روی انشعابات غیردائم و فصلی شامل رستوران ها و باغ ویلاها نصب شد که از این تعداد 10 دستگاه وارد مدار شده و اطلاعات مصرف چهار دستگاه نیز به سرور مرکزی ارسال می شود.


رئیس اداره نظارت بر نصب انشعابات آب و فاضلاب خراسان رضوی با اعلام این خبر گفت: کنتورهای هوشمند نقش موثری در جلوگیری از برداشت های غیر مجاز و وارد آمدن آسیب به شبکه توزیع آب وتضییع حقوق شهروندان دارند.
 افزود: دراین مرحله نسبت به نصب کنتورهوشمند بر روی 30اشتراک جدید و تعویض کنتور 20 انشعاب قدیمی اقدام شد.


وی در باره عملکرد کنتورهای هوشمند اظهار داشت: بر روی انشعاب آب مشترکان یک عدد شیر برقی نصب می شود که در مواقع ضروری کار قطع و وصل را انجام می دهد ضمن آنکه درصورت دستکاری در کنتور ، آب مشترک نیز مدیریت می شود.


به گفته وی با استفاده از کنتورهای هوشمند ، کلیه اطلاعات مربوط به میزان و نحوه مصرف آب به سرور مرکزی منتقل و در صورت مصرف بیش از حد به مشترک اخطار داده می شود.


صابری استفاده از این وسیل اندازه گیری را در راستای ایجاد دولت الکترونیک و شعارسال (رونق تولید) دانست و برخوداری از سنسورهای کنترل سختی آب و امکان سنجش درصد کلر باقیمانده و اعلام برداشت قبل از کنتور را از مزایای این دستگاه اعلام کرد.


وی خاطر نشان کرد: در آینده نزدیک امورهایی که از این فناوری استفاده کنند قادر خواهند بود اطلاعات کنتورهای هوشمند را به صورت روزانه ، ماهانه و یا زمان دلخواه مدیریت کنند.

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4347

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید