امروز: جمعه 09 خرداد 1399 برابر با 29 می 2020

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورا : بازگشایی خیابان‌ها و ایجاد فضای سبز، اصلی‌ترین سیاست شورا در منطقه ثامن

  • چهارشنبه, 17 مهر 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
بازگشایی خیابان‌ها و ایجاد فضای سبز، اصلی‌ترین سیاست شورا در منطقه ثامن بازگشایی خیابان‌ها و ایجاد فضای سبز، اصلی‌ترین سیاست شورا در منطقه ثامن mashhadomran.ir

عضو کمیته نظارتی شماره 4 شورای شهر مشهدمقدس گفت: عمده تمرکز شهرداری منطقه ثامن طی 2 سال گذشته، براساس تاکیدات شورای شهر، بازگشایی خیابان‌ها، ره‌باغ‌ها، خیابان‌های شعاعی و ایجاد فضای سبز بوده و دستاوردهای خوبی نیز کسب شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، بتول گندمی در نشست اعضای کمیته نظارتی شماره 4 با ساکنان محله دریادل واقع در منطقه ثامن شهرداری مشهد با بیان اینکه شورای پنجم تمرکز خود را به حفظ ساکنان در بافت پیرامونی حرم مطهر معطوف کرده است، گفت: دفاتر تسهیلگری با همین رویکرد ایجاد شده‌اند تا همزمان با اجرای طرح نوسازی و بهسازی، مردم در اجرای این طرح در محل سکونت خود مشارکت داشته باشند.

وی در ادامه اظهارکرد: ساکنان، با این بافت و محله خود خو گرفته‌اند و خاطرات بسیاری دارند؛ مخالف خریداری املاک و اراضی توسط شهرداری و ساخت مجتمع های تجاری و اقامتی به جای آنها هستیم.

گندمی افزود: عمده تمرکز شهرداری منطقه ثامن طی 2 سال اخیر، براساس تاکیدات شورای شهر، بازگشایی خیابان‌ها، ره‌باغ‌ها، خیابان‌های شعاعی و ایجاد فضای سبز بوده و در گزارش عملکرد منطقه هیچ موردی مبنی بر تملک نیست.

عضو کمیته نظارتی شماره 4 شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: امیدواریم با حمایت و هدایت شورا و نمایندگان مجلس، بتوان 3100 میلیاردتومان اوراق مشارکت را جذب کرد تا از این طریق داستان 24 ساله طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی جمع شود.

گندمی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: کمیته نظارتی در منطقه ثامن هر 3 هفته یک بار برگزار می‌شود و هرکدام از شهروندان میتوانند درصورتیکه از طریق شهرداری به نتیجه نرسند، مسائل خود را در این کمیته مطرح و پیگیری نمایند؛ نگاه ما، نگاه حل مشکل است و در حد وسع و اختیارات خود همواره سعی کرده‌ایم مشکل شهروندان را حل کنیم.

 

 همچنین، احمد نوروزی ، با بیان اینکه اصلی‌ترین هدف از برپایی این نشست‌ها، شنیدن صدای شهروندان است، اظهارکرد: مسجد پایگاهی برای پرداختن به امور مرتبط با مردم بوده و به همین منظور تاکنون جلسات متعددی به میزبانی مساجد در بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی داشته‌ایم.

وی در ادامه صحبت های خود به تشریح رویکردهای شورای پنجم شهر مشهد در خصوص بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی پرداخت و گفت: ما معتقدیم ساکنین این بافت، باید در منطقه بمانند و مخالف مهاجرت آنها به نقاط دیگر شهر هستیم.

نوروزی خاطرنشان کرد: به منظور تحقق این نگاه و سیاست‌گذاری، شهرداری مکلف شده برای محلات هدف بازآفرینی گروه های تسهیلگر را مستقر کند؛ تاکنون 6 دفتر فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و سایر محلات نیز به زودی فعال خواهند شد.

رئیس کمیته نظارتی شماره 4 شورای شهر مشهد با بیان اینکه بازآفرینی در تعامل با مردم انجام می‌شود، افزود: لازمه تحقق بازآفرینی حضور و مشارکت مردم و ساکنان در برنامه‌ریزی‌ها و همفکری هاست.

نوروزی در ادامه گفت: شهرداری برای خدمت به مردم شکل گرفته و رضایتمندی مردم را بعنوان یک اصل میدانیم چراکه رضایت خداوند نیز در گرو رضایت خلق خداست.

وی با بیان اینکه شهر از محل عوارض دریافتی از شهروندان اداره می‌شود، اظهارکرد: روزانه 5 میلیاردتومان هزینه جاری شهر است و شهرداری در زمینه های متعدد فعالیت می‌کند تا خدمات بهتری به شهروندان ارائه دهد.

نوروزی در پایان گفت: امیدواریم با همکاری و مساعدت شما شهروندان عزیز مشهدی بتوانیم منشاء خدمات بیشتری برای مجاوران بارگاه منور رضوی باشیم.

همچنین؛سید مصطفی نعمتی شهردار منطقه ثامن نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از عملکرد ٢ ساله خود در مجموعه نهاد مجری طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی، شهروندان را در جریان آخرین وضعیت این طرح عظیم ملی قرار داد.

شهردار منطقه ثامن افزایش سرانه فضای سبز را از اولویت های کاری خویش در این دو سال عنوان کرد و گفت: میزان فضای سبز پیرامون حرم مطهررضوی همزمان با آغاز طرح نوسازی 2 و نیم هکتار بوده که در پایان طرح باید به 67هکتار برسد.

وی افزود:در همین راستا طی 23سال گذشته 50هزار مترمربع فضای سبز ایجاد شده و حال اینکه طی دوسال حضور مدیریت شهری جدید 42هزار مترمربع جدید نیز ایجاد شده و 8هزار مترمربع دیگر هم در دست اجراست که تا 2الی 3ماه دیگر به پایان خواهد رسید. در این صورت میزان فضای سبز ایجاد شده دو سال اخیر با 23سال قبل برابری خواهدکرد.

شهردار منطقه ثامن یکی دیگر از دغدغه های کاری اش را در حفظ آثار تاریخی اطراف حرم در طرح نوسازی برشمردو گفت: در مجموع این محدوده( اطراف حرم مطهر) 39 اثر تاریخی به ثبت رسیده است که از میان آن­ها 4خانه تاریخی توسط شهرداری تملک و مورد بازسازی قرار گرفته و به عنوان نقاط گردشگری در اختیار مردم گذاشته است.

نعمتی تصریح کرد:در همین راستا خرید 8خانه تاریخی دیگر از این محدوده در دستورکار شهرداری منطقه ثامن در سال­جاری قرار گرفته است تا قدم دیگری برای حفظ آثار باقی­مانده برداشته شود.

نعمتی در خصوص وعده­های گذشته خودش مبنی بر اینکه اگر اعتبار برسد ساخت زیرساخت­های عمومی را تا 1400کامل خواهیم کرد،گفت: برای تامین هزینه­ های بافت بعد از مصوبه شورای شهر مقرر شده تا مبلغی از محل انتشار اوراق مشارکت در اختیارمان قرار گیرد با بازپرداخت نصف به نصف بین شهرداری و دولت؛ که این اعتبار کمک بزرگی خواهدکرد.

وی تاکیدکرد: از آن­جایی که به دنبال ماندگاری مردم در بافت هستیم به پروژه­های عمومی سرعت داده­ایم. به عنوان نمونه ورودی بولوار شهدای حج را بعد از تحصیل حریم اجرا کرده­ایم، از میدان شهید حججی به سمت بازارار رضا را در شارستان اجرا کرده و به عیدگاه رسیده­ایم، تقاطع نواب­صفوی و شارستان را به صورت چهارراه باز کرده­ایم، کانال جمع آوری آب­های سطحی را در مکان­های مختلف عملیاتی کرده­ایم، خیابان رضوان را ساخته و به بهره­برداری رسانده­ایم، بخشی از شارستان رضوی در قطاع دو را ککامل کرده­ایم که تا دوماه آینده 250متر دیگر آن را نیز تا تپل­ محله آسفالت خواهی­کرد، خیابان آیت­ا...طبسی را به بهره­برداری رسانده­ایم و موارد زیاد دیگر که همه انجام شده است و همچنان دیگر پروژه­های عمومی در حال اجراست.

 

منبع:روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن مشهدمقدس

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4345

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید