امروز: جمعه 09 خرداد 1399 برابر با 29 می 2020

مشاغل شهری در مسیر استاندارد سازی

  • دوشنبه, 15 مهر 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
مشاغل شهری در مسیر استاندارد سازی مشاغل شهری در مسیر استاندارد سازی mashhadomran.ir

معاون ساماندهی سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی از شروع طرح استاندارد سازی 5 گروه صنفی در محدوده منطقه 11 شهرداری داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محسن نعیمی مقدم معاون ساماندهی مشاغل و بهداشت این سازمان و دبیر کمیسیون بند 20 گفت : مشاغل صنفی و صنعتی حوزه تعمیرات خودرویی به لحاظ قانونی جزو دسته ای از مشاغل آلاینده و مزاحم شهری به شماره آمده و از سویی شهروندان نیز همواره از مزاحمت های آنان دچار مشکلاتی هستند که نهایتا منجر به ارائه شکایات بسیاری در این زمینه می گردد و به همین دلایل مسئولین شهری را بر آن داشته که تدابیر خاصی برای ساماندهی اینگونه مشاغل ، در محیطی خارج از مناطق مسکونی به دنبال راهکارهای موثری بیاندیشند .

نعیمی مقدم اظهار داشت : در این میان مشاغلی وجود دارند که مزاحم و آزار دهنده نیستند و از حیث سلامت زیست محیطی و عدم انتشار آلودگی صوتی و هوا نیز دارای میزانی از استانداردها می باشند .

وی ادامه داد: از سویی جنبه خدماتی آنها از حیث فوریت ، البته با رعایت یکسری استانداردهای لازم ، امکان نزدیکی به مناطق مسکونی نزدیک تر را ضرورتی انکار ناپذیر متصور می سازد .

نعیمی مقدم بیان داشت : سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی طی برنامه ای منسجم و با اخذ مصوبات لازم از شورای اسلامی شهر مشهد ، در حال ساماندهی مشاغل آلاینده و مزاحم در مجتمع های خدمات خودرویی می باشد، اما مشاغل خودرویی که نیاز به حضورشان در شهر و در نزدیکی مناطق مسکونی بیشتر احساس می شود را می توان با رعایت ضوابطی تعیین شده توسط این سازمان و با مشارکت اتاق اصناف به سمت و سوی استاندارد سازی هدایت نمود که هم سهولت دسترسی شهروندان فراهم آید و هم از حیث مقوله زیبای سیما و منظر شهری نتایج قابل قبولی حاصل شود.

نعیمی مقدم افزود :در اجرای این طرح، مشاغل تحت نظر اتحادیه باطری و استارت و دینام ، برق اتومبیل ، شیشه و آینه آتومبیل ، تعمیر و فروش لاستیک و همچنین تعمیر و فروش موتور سیکلت و دوچرخه ، ضمن اهتمام به رعایت کامل قوانین و ضوابط شهرداری ، نظام صنفی ، انتظامی ، بهداشتی ، ایمنی و زیست محیطی ، شامل این استاندارد سازی خواهند بود .

وی افزود : در همین خصوص امروز جلسه ای با معاونت اجرایی شهرداری منطقه 9 برگزار گردید تا با بررسی مجدد ضوابط، طرح استاندارد سازی مشاغل یاد شده در این منطقه بعنوان نمونه نیز به مرحله اجرا در آید.

نعیمی مقدم عنوان نمود : به زودی طرح استاندارد سازی 5 گروه صنفی صنعتی بالغ بر 1000 واحد صنفی در شهر اجرا می شود.

 

منبع:اداره روابط عمومی سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4336

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید