امروز: جمعه 09 خرداد 1399 برابر با 29 می 2020

بازرس انجمن انبوه سازان خراسان رضوی: افزایش هزینه صدور پروانه ساختمانی سبب جهش دوباره در قیمت فروش مسکن می شود

  • شنبه, 30 شهریور 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
فزایش هزینه صدور پروانه ساختمانی سبب جهش دوباره در قیمت فروش مسکن می شود فزایش هزینه صدور پروانه ساختمانی سبب جهش دوباره در قیمت فروش مسکن می شود mashhadomran.ir/

بازرس انجمن انبوه سازان خراسان رضوی گفت: افزایش هزینه صدور پروانه ساختمانی به معنای جهش دوباره در قیمت فروش مسکن است.


به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، علیرضا اساسی با بیان اینکه در ماه های اخیر شاهد رکود بازار مسکن بودیم، اظهارکرد: با این حال مطابق تصمیم شهرداری مشهد شاهد افزایش 50 درصدی صدور پروانه ساختمانی خواهیم بود، در همین راستا این سازمان باید در افزایش این تعرفه تجدید نظر کند.

وی با اشاره به اینکه افزایش تعرفه صدور پروانه ساختمانی سبب نارضایتی سازندگان و سرمایه گذاران می شود لذا عجولانه نباید تصمیم گرفت، افزود: افزایش بی رویه مسکن پیامدهای زیادی از جمله فساد و بیکاری کارگران دارد.
اساسی ادامه داد: همچنین این افزایش موجب دامن زدن به یکسری شایعات تورم‌ساز ابتدا در بازار ساخت و ساز و سپس در بازار معاملات خرید مسکن می شود و جو روانی بازار ملک را تحت تاثیر قرار می دهد لذا تعرفه‌های جدید برای صدور پروانه ساختمانی باید عادلانه باشد.


بازرس انجمن انبوه سازان خراسان رضوی ابراز کرد: افزایش هزینه صدور پروانه ساختمانی به معنی در پیش بودن جهش دوباره در قیمت فروش مسکن است تا از این طریق هیجان خرید به‌وجود بیاورند و بتوانند جلوی شکل‌گیری دوره ثبات قیمتی را تا حد امکان سلب کنند.

 

منبع:روابط عمومی انجمن انبوه سازان خراسان رضوی

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4265

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید