امروز: جمعه 09 خرداد 1399 برابر با 29 می 2020

متولیان مسکن مهر و انبوه سازان کمبود فضاهای آموزشی را جدی بگیرند

  • سه شنبه, 26 شهریور 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
متولیان مسکن مهر و انبوه سازان کمبود فضاهای آموزشی را جدی بگیرند متولیان مسکن مهر و انبوه سازان کمبود فضاهای آموزشی را جدی بگیرند mashhadomran.ir

متولیان مسکن مهر خراسان رضوی و انبوه سازان کمبود فضاهای آموزشی را در منطقه گلبهار و مهر مادر و بینالود جدی بگیرند.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، جاسم حسین پور ،مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی در نشست خبری گفت: کمبود مدرسه برای پاسخگویی به نیاز آموزشی شهروندان در محدوده پروژه‌های اجرا شده مسکن مهر و انبوه‌سازی این استان جدی است.

 

وی افزود: بر اساس برآورد انجام شده پاسخگویی مناسب به نیاز آموزشی و مدرسه در محدوده اینگونه پروژه‌ها نیازمند ساخت دو هزار و ۱۰۰ باب کلاس درس است.

 

وی گفت : اگر همه پروژه های مسکن مهر و انبوه سازی در خراسان رضوی مسکونی شوند، جمعیت ساکن در آنها با کمبود دو هزار و ۱۰۰ کلاس درس مواجه است.

 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی گفت: هم اینک کمبود مدرسه و فضای آموزشی در شهرهای بزرگی همچون سبزوار، نیشابور و همچنین شهرهای جدید گلبهار، بینالود و شهرک مهرگان در حومه مشهد به شدت محسوس است.

 

وی افزود: پیش بینی برای ساخت فضای آموزشی در زمان طراحی و اجرای اینگونه پروژه ها ضرورتی مغفول مانده؛ که گرچه می بایست در همان زمان مورد توجه قرار می گرفت اما هم اینک مکلف به رفع آن هستیم.

 

حسین پور در ادامه همچنین گفت: امسال ۹ باب مدرسه خشتی گلی در خراسان رضوی شناسایی شد که به جای آنها ساختمان آموزشی جدید بنا شده است.


وی گفت: در سال تحصیلی جدید در استان خراسان هیچگونه فضای آموزشی و مدرسه خشتی و گلی وجود ندارد.

 

وی افزود: همچنین تابستان امسال هزار و ۳۰۰ کلاس درس در سطح مدارس خراسان رضوی به سامانه گرمایشی استاندارد تجهیز شده است.

 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی در ادامه به پروژه های جدید آموزشی برای مهر ماه آتی نیز اشاره و بیان کرد: همزمان با بازگشایی مدارس در آغاز سال تحصیلی ۹۷-۹۸ تعداد ۲۹۳ پروژه آموزشی با زیربنای ۱۴۵ هزار مترمربع در قالب هزار و ۲۰۴ کلاس درس با هزینه دو میلیارد و ۵۰۰ میلیارد ریال به فضاهای آموزشی در این استان افزوده می شود.

 

وی ادامه داد: با بهره برداری این تعداد کلاس درس ۳۶ هزار و ۱۲۰ دانش آموز سال تحصیلی آتی را در کلاسهای نوسازآغاز می کنند.

 

حسین پور گفت: ۱۶۹ پروژه از مجموع این طرحهای آموزشی شامل ۶۰۲ کلاس درس با مجموع زیربنای ۷۲ هزار و ۳۵۰ مترمربع توسط نیکوکاران مدرسه ساز اجرا شده اند.

 

وی افزود: در مجموع با در نظر گرفتن همه این فعالیتها در حوزه نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی، این استان موفق به کسب رتبه نخست در اجرا و بهره برداری طرحهای آموزشی در سطح کشور شد.

 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی همچنین اعتبار پیش بینی شده امسال برای تامین تجهیزات کلاسهای درس را در سطح این استان ۳۴۰ میلیارد ریال اعلام کرد.


وی درباره تعهد خیرین مدرسه ساز خراسان رضوی در جشن خیرین مدرسه ساز گفت: تعهد خیرین امسال 110 میلیارد تومان است و سالانه 200 میلیارد تومان اعتبارات دولتی داریم .


حسین پور افزود: برای مقاوم سازی و بازسازی مدارس نیاز به 5 هزارمیلیارد تومان ، اعتبارات هستیم که آمار مدارس ناایمن را از 30 درصد ، کاهش دهیم.


وی گفت: مجمع خیرین مدرسه ساز خراسان رضوی تاکنون با مشارکت خیرین به ارزش هزار و 100 میلیارد تومان، چهار هزار و 800 مدرسه در خراسان رضوی ساخته اند .


مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی درباره تفاهم نامه با خیرین در تجهیز مدارس افزود: طبق تفاهم نامه با خیرین مدرسه ساز پیش بینی امسال ما 34 میلیارد تومان است.

 

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4260

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید