امروز: شنبه 03 اسفند 1398 برابر با 22 فوریه 2020

گذرموفقیت آمیز32 شهر خراسان رضوی از تنش آبی تابستان 98

  • چهارشنبه, 20 شهریور 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 گذرموفقیت آمیز32 شهر خراسان رضوی از تنش آبی تابستان 98 گذرموفقیت آمیز32 شهر خراسان رضوی از تنش آبی تابستان 98 mashhadomran.ir/

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت : 32 شهر این استان از تنش آبی تابستان98 با موفقیت گذر کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،سید ابراهیم علوی اظهار داشت: این شرکت تمام امکانات خود را برای تامین آب شهروندان در تابستان امسال که در مقایسه با سال های قبل از تعداد روزهای گرمتری برخوردار بود بکار گرفت.


به گفته وی شرکت آب وفاضلاب خراسان رضوی با توجه به مسئولیت آبرسانی به حدود یک میلیون و 800هزارنفر جمعیت در 73 شهراستان،از تمام امکانات ، تجهیزات ونیروی انسانی خود برای تامین آب شرب مورد نیازاین جمعیت استفاده کرد.


وي بابيان اينکه 98درصد آب شرب مورد نياز 73 شهر تحت پوشش آبفاي خراسان رضوي از منابع زير زميني تامين مي شود ، بارش هاي سال جاري را در بهبود سفره هاي زيرزميني موثر ندانست و افزود: به جز قوچان که بخشي از آب شرب شهروندان از سد تبارک تامين مي شود مابقي شهرهاي همچنان متکي به چاه هاي زيرزميني مي باشند و همين موضوع ضرورت مديريت مصرف آب توسط مشترکان را دوچندان ساخته است.


وي از گلبهار، تربت جام ، شانديز، رضوي، نيشابور و قوچان به عنوان شهرهايي با وضعيت قرمز نام برد که ميزان مصرف آب شرب در آن ها بيشتر از توليد مي باشد ولي با اعمال مديريت فشار شبکه و مصرف در تيرو مردادماه با کمترين تنش مواجه بودند.


به گفته علوی در سلطان آباد هم با حفر يک حلقه چاه با توان توليد 25ليتر برثانيه ، در مشهدريزه با تعويض منصوبات دو حلقه چاه ومديريت مصرف و افزايش توان توليد آب به ميزان  پنج  ليتر برثانيه ، در تربت جام با افزايش ظرفيت برداشت از سه حلقه چاه به ميزان 80ليتربرثانيه و در تربت حيدريه با تجهيز دو حلقه چاه و خريد آب همراه با مديريت مصرف و فشارشبکه ، تنش آبي موجود رفع شد.


وی ادامه داد: در شهرهاي بردسکن ، خواف ، خليلي آباد و تربت حيدريه، ملک آباد، کاريز،قلندرآباد، جنگل ، جغتاي، طرقبه ، بجستان، گناباد نيز که در نقطه سربه سرآب قرار دارند با افزايش توان توليد و اعمال مديريت مصرف و فشارشبکه تنش آبي به حداقل رسید.

 

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4237

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید