امروز: شنبه 03 اسفند 1398 برابر با 22 فوریه 2020

دهیاران دهستان بقمچ شهرستان چناران پای کار معرفی جاذبه های گردشگری

  • شنبه, 26 مرداد 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
دهیاران دهستان بقمچ شهرستان چناران  پای کار معرفی جاذبه های  گردشگری دهیاران دهستان بقمچ شهرستان چناران پای کار معرفی جاذبه های گردشگری mashhadomran.ir
 مدیرمیراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چناران از برگزاری نشست و هم اندیشی با دهیاران دهستان بقمچ شهرستان چناران  با هدف معرفی جاذبه های  گردشگری این دهستان خبرداد.
 
به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،محمد طاهریان مقدم با بیان این که هم اندیشی در روستای گاه برگزار شد،افزود: نزدیکی به مشهد مقدس، قرارگیری در بین دو رشته کوه هزار مسجد و بینالود باعث شده این شهرستان پذیرای خیل عظیم گردشگران داخلی و خارجی باشد.

وی با بیان این که شهرستان چناران  از ظرفیت‌های بالایی در عرصه گردشگری برخوردار است، گفت: «وجود آثار تاریخی منحصر به فرد، جاذبه های بکرطبیعی،  بافت تاریخی  و پلکانی از ظرفیت‌های مهم گردشگری این شهرستان است.

 طاهری تصریح کرد: این شهرستان دارای بیش از 20 روستای گردشگری است اما با این وجود از ظرفیت های گردشگری در عرصه منابع طبیعی و ابنیه تاریخی تا کنون استفاده بهینه نشده است .

محمد طاهریان مقدم افزود: چناران  علاوه بر داشتن ظرفیت‌های طبیعی گردشگری، در عرصه فرهنگی و آداب و رسوم دارای قابلیت‌های مهمی است که باید این سنت‌ها معرفی شود.

مدیر میراث فرهنگی چناران گفت : دهستان بقمچ از توابع بخش مرکزی دارای اقلیم سرد و کوهستانی است که وجود بافت متراکم و پلکانی روستاهای دهستان ازجمله: گاه،انتیشش و گاش زیبایی خاصی به منطقه داده است.

مدیرمیراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان چناران گفت : شناسایی ابنیه و محوطه هاتاریخی، احیاء رشته های صنایع دستی و توسعه صنعت بوم گردی، و معرفی جاذبه های گردشگری با کمک انجمن میراث فرهنگی می تواند نقش بسزایی در معرفی منطقه داشته باشد. 
وی همچنین ایجاد و توسعه روستاهای هدف گردشگری راهکاری مناسب برای جذب درآمد برای خانوارهای روستایی است.
گفتنی است : تعداد 8 اثر  ازجمله مسجد تاریخی ، حمام قدیمی ،بافت تاریخی روستای بقمچ،قبرستان قدیمی در دهستان بقمچ شناسایی شده است.
 
 
منبع: روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان
منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4165

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید