امروز: شنبه 03 اسفند 1398 برابر با 22 فوریه 2020

آغازعملیات زیر سازی وآسفالت مسیر گردشگری آبشارروستای آبگرم کلات

  • شنبه, 26 مرداد 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
آغازعملیات زیر سازی وآسفالت مسیر گردشگری آبشارروستای آبگرم کلات آغازعملیات زیر سازی وآسفالت مسیر گردشگری آبشارروستای آبگرم کلات mashhadomran.ir

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کلات از آغازاجرای عملیات زیر سازی وآسفالت مسیر گردشگری آبشارروستای آبگرم این شهرستان خبرداد.


به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،شعبانعلی فرهمند، با اعلام این خبر افزود: در راستای ارایه خدمات بهتر به گردشگران قسمتی از مسیر سه کیلومتری آبشار زیبای ان از محل اعتبارات اداره کل میراث فرهنگی  خراسان رضوی در حال زیر سازی و آسفالت است.


وی ادامه داد: اعتبار پیش بینی شده برای زیر سازی و آسفالت این مسیر 4 میلیارد و 500 میلیون ریال است که از محل اعتبارات معاونت سرمایه گذاری این اداره کل تامین شده است.


فرهمند اظهار کرد: روستای آبگرم کلات در بخش زاوین و کیلومتر 70 محور  مشهد - کلات واقع شد است و جزو روستاهای هدف گردشگری شهرستان  کلات است که سالانه تعداد زیادی از گردشگران از این روستا و محیط پیرامون بازدید می کنند.


 وی یادآورشد: ساخت سرویس های بهداشتی و ایجاد بارگینگ با  مشارکت بخش خصوصی از دیگر اقداماتی است که در سال گذشته در این منطقه انجام شده است که با بهره برداری از مسیرآسفالت سطح خدمات رسانی به گردشگران ارتقا و نقش مهمی در جذب گردشگر بیشتر به این منطقه دارد .


در شهرستان کلات دارای 116 اثر تاریخی شناسایی شده است که 34 اثر در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است، مهم ترین آثار تاریخی شهرستان کلات شامل عمارت خورشید، مسجد کبود گنبد، بندنادری، کتیبه نادری و برج ارغوانشاه است.


هم چنین دارای 3 منطقه نمونه گردشگری، 4 روستای هدف گردشگری و 4 رشته مهم صنایع دستی شامل گلیم بافی، جاجیم بافی، ابریشم بافی و نواربافی است.

 

منبع: روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4164

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید