امروز: چهارشنبه 09 بهمن 1398 برابر با 29 ژانویه 2020

آخرین خبرها

35 پروژه عمرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با 800 میلیارد ریال صرفه جویی به بهره برداری رسید

  • یکشنبه, 20 مرداد 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
35 پروژه عمرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با 800 میلیارد ریال صرفه جویی به بهره برداری رسید 35 پروژه عمرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با 800 میلیارد ریال صرفه جویی به بهره برداری رسید mashhadomran.ir
 

35 پروژه عمرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با 800 میلیارد ریال صرفه جویی به بهره برداری رسید
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد : دانشگاه علوم پزشکی مشهد با 800 میلیارد ریال صرفه جویی پروژه های عمرانی نیمه تمام را به بهره برداری رساند.
 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمدرضا دارابی،رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در جمع خبرنگاران گفت: رسانه ها با آگاهی دادن به افراد جامعه نقش مهمی در پیشگیری از تخلفات پزشکی دارند.
 و ی خاطر نشان کرد :در بسیاری از اوقات نقش  رسانه ها موثرتر از برخوردهای فیزیکی با مداخلات نیروی انتظامی و دادگستری می  باشد. 

وی اظهار داشت: اکنون طبی به نام طب اسلامی، طب سنتی یا طب ایرانی نداریم و افرادی در این عرصه حق فعالیت دارند که مدرک دانشگاهی مرتبط داشته باشند.

وی گفت: هدف مداخله گران پزشکی سرکیسه کردن مردم است و از ناآگاهی مردم سوء استفاده می کنند و رسانه ها اگر به فکر سلامت مردم هستند باید به این چالش توجه ویژه داشته باشند.

ویاز صرفه جویی 800  میلیارد ریالی این دانشگاه در سال گذشته خبر داد و گفت: این مقدار صرفه جویی با بهسازی و بازسازی برخی تجهیزات پزشکی موجود در انبارهای این دانشگاه میسر شده است.

وی گفت: با وجود مشکلات اقتصادی در زمینه توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی نیز گام برداشته شده و در دو سال اخیر تعدادی از پروژه های بهداشتی و درمانی در خراسان رضوی تکمیل، تجهیز و به بهره برداری رسیده است.

دارابی با اشاره به اینکه در آغاز دولت تدبیر و امید 38 پروژه برای دانشگاه علوم پزشکی  مشهد تعریف شد،افزود: با هدف گذاری دانشگاه و برنامه ریزی کلان 37 پروژه آن فعال است و 35 پروژه به بهره برداری رسیده است.
وی گفت: اتمام عملیات احداث بیش از هزارو200 تخت بستری شامل شش بیمارستان با زیربنایی بالغ بر 95 هزار متر مربع بوده از جمله این پروژه هاست.

دارابی از در حال اجرا بودن عملیات احداث بیش از 640 تخت بستری با زیربنایی بیش از  69 هزار متر مربع خبرداد و افزود: احداث بیمارستان 320 تختخوابی شهید هاشمی نژاد با پیشرفت  75 درصدی از پروژه های دیگر عمرانی است.
وی گفت: برای بیمارستان امداد و نجات جنوب مشهد نیز با حدود 250 میلیارد ریال اعتبار از محل ردیف ملی اوراق خزانه تخصیص پیدا کرد و این پروژه در حال اجراست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از پیشرفت 25 درصدی بیمارستان 64 تختخوابی گلبهار خبرداد و افزود: اورژانس 100 تختخوابی قائم (ع) پیشرفت 97 درصدی داشته است.

وی گفت: هتلینگ بیمارستانی و توسعه فضای 24 بیمارستان بازسازی شده است و هتلینگ بیمارستان قائم (ع) پس از بازسازی به 27 بخش توسعه پیدا کرده است.

دارابی از تملک اراضی دارای کاربردی بهداشتی درمانی  به مساحت 24 هزار مترمربع خبرداد و افزود: تملک و خریداری دو قطعه زمین هرکدام به مساحت 152 هزار متر مربع از انجمن حمایت از جزامیان جهت احداث سوییت جنب بیمارستان شهید هاشمی نژاد نیز انجام شده است.
 
منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4151

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید