امروز: چهارشنبه 09 بهمن 1398 برابر با 29 ژانویه 2020

آخرین خبرها

سرپرست معاونت گردشگری خراسان رضوی تاکید کرد: هزینه ورودی از گردشگران به روستاها تجدید نظر شود

  • یکشنبه, 20 مرداد 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 هزینه ورودی از گردشگران به روستاها تجدید نظر شود هزینه ورودی از گردشگران به روستاها تجدید نظر شود mashhadomran.ir
سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی گفت: درباره دریافت هزینه ورودی از گردشگران در هنگام ورود به روستاها باید تجدید نظر صورت بگیرد.
 
 
به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، یوسف بیدخوری با بیان این مطلب افزود: یکی از مواردی که در روستاها باید مورد نظر قرار بگیرد، این است که از طریق ارائه صنایع دستی، سوغات محلی و صنعت بومگردی درآمد زایی ایجاد شود.

وی تصریح کرد: برای تامین هزینه های جمع آوری زباله، زیباسازی و فراهم کردن زیرساخت های لازم برای گردشگران راهکارهای مختلفی وجود دارد، به طوری که مواردی نظیر اقامتگاه های بومگردی که سازمان گردشگری توجه ویژه ای به آنها دارد و در حال حاضر ۵۹واحد اقامتگاه بومگردی در روستاهای هدف گردشگری در استان خراسان رضوی مشغول فعالیت هستند، همچنین ایجاد سفره خانه های سنتی، عرضه محصولات خشکبار و لبنیات ازجمله  آنهاست.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: اما این که در برخی روستاها بدون توجه به این موارد، اولین راهکار و آسانترین کار برای تامین هزینه های زیرساخت گردشگری و زیباسازی، دریافت وجه از گردشگران و مسافران ارائه شده است به شدت با آن مخالف هستیم و در این باره مکاتباتی با حوزه های مختلف استانداری خراسان رضوی از جمله معاونت زیارت،سازمان روستایی و دهیاری ها انجام داده ایم .

بیدخوری تصریح کرد: از طرفی طبق قانون، دهیاری ها دارای اختیارات قانونی هستند و می توانند مصوباتی را در حوزه های مختلف روستا داشته باشند اما انتظار می رود که درباره دریافت هزینه ورودی از گردشگران در هنگام ورود به روستاها تجدید نظر کنند.

وی با بیان اینکه تا پایان سال بیش از ۴۰ اقامتگاه بومگردی در خراسان رضوی ساخته خواهد شد، افزود: از طرفی در حوزه بومگردی ، که برای اولین بار روستاها در کنار مواردی نظیرکشاورزی و دامداری از صنعت دیگری که کم هزینه است نیز کسب درآمد می کنند، تلاش های خوبی انجام شده و حتی گردشگران خارجی نیز به سمت اقامت دراین مراکز  سوق پیدا کرده اند. همچنین سال گذشته با درخواست  تمام افرادی که متقاضی تشکیل واحد بومگردی بودند و مدارک انها کامل بود موافقت صورت گرفت.
بیدخوری افزود: حتی در حال حاضر آژانس هایی در مشهد نیز تورهای دهگردی در سطح استان خراسان رضوی برگزار می کنند که اقامت این تورها در اقامتگاه های بومگردی است.
 
 
منبع: روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی،
منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4150

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید