امروز: چهارشنبه 09 بهمن 1398 برابر با 29 ژانویه 2020

آخرین خبرها

کوتاه کردن دست واسطه ها در بازار بورس بین المللی زعفران

  • شنبه, 19 مرداد 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
کوتاه کردن دست واسطه ها در بازار بورس بین المللی زعفران کوتاه کردن دست واسطه ها در بازار بورس بین المللی زعفران mashhadomran.ir
رئیس سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گفت : راه اندازی بورس بین المللی زعفران دست واسطه ها را کوتاه  می کند.
 
به‌گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محسن اسفندیاری، رئیس سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی در نشست خبری  هفته خبرنگار ، اظهار داشت: با راه اندازی بورس بین المللی زعفران،بخش واسطه گری به حداقل
می رسد.
 
وی افزود: در سال جاری حدود 100 هزار تن گندم از کشاورزان این استان خریداری و 200 هزار تن نهاده شیمیایی بخش کشاورزی را تامین کردیم که به‌نظر می‌رسد، حدود 35 درصد نسبت به‌سال قبل رشد داشتیم.

اسفندیاری با بیان این موضوع که این تشکل‌ها شامل تعاونی روستایی، کشاورزی، تولید، زنان و گیاهان دارویی هستند،  خاطر نشان کرد: خراسان رضوی  در پسته و کشمش جزو رتبه‌های نخست  کشور قرار دارد.

وی گفت: در پنبه و برخی از محصولات باغی و جالیزی دررتبه های بالای کشوری از نظر تولید قرارداریم.

رئیس سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی، افزود: از سال گذشته زعفران در بورس جای خود را باز کرد که این سبب می‌شود دست واسطه‌گران قطع و به‌ تبع آن، زعفران با قیمت واقعی به‌دست مصرف کننده واقعی برسد.

اسفندیاری در ادامه با اعلام این خبر که در تلاش هستیم بورس بین‌المللی زعفران را هم راه‌اندازی کنیم، تصریح کرد: این موضوع سبب می‌شود زعفران به‌ قیمت واقعی به‌دست مصرف‌کننده واقعی جهانی برسد.

وی در پایان از انعقاد تفاهم نامه ها با آستانقدس رضوی،کمیته امداد امام خمینی ره ،میراث فرهنگی و گردشگری و سپاه در راستای اجرایی شدن رونق و تولید ملی خبرداد.
منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4147

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید