امروز: سه شنبه 08 بهمن 1398 برابر با 28 ژانویه 2020

آخرین خبرها

در تعامل شهرداری مشهد و اداره کل پست خراسان رضوی به سرانجام رسید؛ بارگذاری کدپستی تمامی املاک شهر در سامانه اطلاعات مکانی

  • شنبه, 29 تیر 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
بارگذاری کدپستی تمامی املاک شهر در سامانه اطلاعات مکانی بارگذاری کدپستی تمامی املاک شهر در سامانه اطلاعات مکانی mashhadomran.ir/

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات وارتباطات شهرداری مشهد از توسعه امکانات بیشتر در سرویس الکترونیکی کدپستی برای هر مکان و طبقه اعم از مسکونی، تجاری یا اداری از طریق سامانه زیرساخت اطلاعات مکانی(SDI) خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، «محمدجواد رجائیان» ضمن اشاره به توسعه سرویس کدپستی با امکانات بیشتر برای شهروندان مشهدی گفت: طرح استفاده از کدپستی ده رقمی، پس از جمع‌آوری اطلاعات یک دوره ۵ ساله (از ۱۳۷۰ تا ۱۳۷۵) و در سال ۱۳۷۶، مورد تصویب دولت و مجلس قرار گرفت. بدین نحو که با افزودن ۵ رقم دیگر به کدپستی قدیمی، برای هر مکان اعم از مسکونی، تجاری یا اداری، یک کد منحصربه‌فرد و یگانه در نظر گرفته شود.

وی اظهارداشت: کد پستی ده رقمی مکان جغرافیایی مورد نظر را مشخص مي‌كند؛ بدین شکل که پنج رقم اول محدوده جغرافیایی را مشخص می‌کند؛ رقم ششم ردیف ساختمان را در محدوده جغرافیایی نشان می‌دهد و چهار رقم آخر، شماره شناسایی مکان مورد نظر در ساختمان را مشخص می‌کند.

رجائیان در ادامه در خصوص اقدامات شهرداری مشهد در این خصوص گفت: از سال 1389، راه‌اندازی کارتابل استعلام الکترونیکی و اختصاص کدپستی در شهر مشهد برای نخستین‌بار در کشور هم‌زمان با صدور مجوز پایان‌ کار بهره‌برداری واحد ساختمانی انجام شد؛ به نحوی که مالک در حین دریافت پایان کار بهره‌برداری، کدپستی خود را دریافت می‌کرد.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در ادامه به توسعه سرویس الکترونیکی کدپستی اشاره کرد و اظهارداشت: در حال حاضر توسط این سرویس، می‌توان به بیش از یک میلیون و 400هزار کدپستی در سطح شهر مشهد دسترسی پیدا کرد.

وی افزود: با استفاده از این سرویس، شهروندان به‌راحتی می‌توانند پس از ورود به آدرس اینترنتیsdi.mashhad.ir ، در منوی اصلی بر روی کلمه سرویس‌های مکانی کلیک کرده و در مرحله بعد از میان موارد انتخابی، گزینه سرویس لیست کدپستی و کدنوسازی املاک را انتخاب نمایند؛ سپس توسط مکان‌نما از روی نقشه شهر مشهد، ملک مورد نظر را انتخاب و در قسمت پایین صفحه، کد پستی ده رقمی ملک را مشاهده  کنند.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در خاتمه به یکی دیگر از ویژگی‌ها و قابلیت‌های مهم این سرویس اشاره کرد و اظهارداشت: نمایش کد پستی برای هر طبقه قابلیت دیگری است که به‌تازگی از طریق این سرویس انجام و برای کاربران استفاده‌کننده از سرویس قابل مشاهده است.

گفتنی است؛ شماره تلفن 31291513 به منظور راهنمایی شهروندان در خصوص استفاده از سرویس دریافت کدپستی ملک از طریق سامانه زیرساخت اطلاعات مکانی(SDI) ، آماده پاسخگویی به شهروندان است.

 

منبع:روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4107

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید