امروز: سه شنبه 06 خرداد 1399 برابر با 26 می 2020

وصول 211 هزار و 711 فقره اظهارنامه مالیاتی در استان از ابتدای سال 98

  • پنج شنبه, 20 تیر 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
وصول 211 هزار و 711 فقره اظهارنامه مالیاتی در استان از ابتدای سال 98 وصول 211 هزار و 711 فقره اظهارنامه مالیاتی در استان از ابتدای سال 98 mashhadomran.ir

مدیر کل امور مالیاتی خراسان رضوی گفت :۲۱۱ هزار و ۷۱۱ فقره اظهارنامه در این استان از ابتدای امسال دریافت شده است.


به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، یحیی یعقوب نژاد، مدیر کل امور مالیاتی استان خراسان رضوی در نشست خبری مالیات افزود: سال گذشته ۲۰۴ هزار و ۶۱۲ فقره اظهارنامه مالیاتی و از ابتدای امسال تاکنون نیز ۲۱۱ هزار و ۷۱۱ فقره اظهارنامه در این استان دریافت شده است.

وی خاطرنشان کرد:15 هزار میلیارد ریال بدهی مالیاتی فعالان اقتصادی خراسان رضوی در حوزه تولید با هدف حمایت از آنها در اقساط بلند مدت تقسیم بندی شد.

یعقوب نژاد گفت: این میزان بدهی مالیاتی طی دو سال گذشته و با رویکرد حمایت از تولید در اقساط ۳۶ ماهه برای فعالان اقتصادی تقسیط شده است.

وی افزود : سال گذشته وصول ۳۱ هزار میلیارد ریال درآمد مالیاتی برای استان خراسان رضوی پیش بینی شد که حدود ۲۸ هزار میلیارد ریال و معادل ۹۳ درصد آن دریافت شد.

مدیر کل امور مالیاتی استان خراسان رضوی گفت: از مجموع مالیات وصول شده در سال گذشته معادل ۱۶ هزار میلیارد ریال مالیات مستقیم و بقیه مالیات غیر مستقیم بوده است.

وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون نیز شش هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال مالیات در استان خراسان رضوی وصول شده در حالی که پیش بینی درآمد مالیاتی برای این مدت هشت هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال بود.

یعقوب نژاد با بیان اینکه از آغاز اجرای قانون اخذ مالیات بر ارزش افزوده تا پایان خرداد ماه امسال ۳۰ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال از محل درآمد مالیات بر ارزش افزوده به حساب دهیاری ها و شهرداری های استان واریز شده است.

وی خاطر نشان کرد : هفت هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال از این مبلغ به دهیاری ها و بقیه به شهرداری ها پرداخت شده است.

مدیر کل امور مالیاتی استان خراسان رضوی گفت: طی ۶ سال اخیر حدود چهار هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال مالیات پرداخت شده توسط صادر کنندگان کالا در این استان که معاف از مالیات بوده اند با ارائه اسناد، به آنان برگشت داده شده است.

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4086

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید