امروز: چهارشنبه 29 آبان 1398 برابر با 20 نوامبر 2019

آغاز مرمت و ساماندهی سرای تاریخی امین تربت حیدریه

  • چهارشنبه, 19 تیر 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 آغاز مرمت و ساماندهی سرای تاریخی امین تربت حیدریه آغاز مرمت و ساماندهی سرای تاریخی امین تربت حیدریه mashhadomran.ir

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه از آغاز مرمت و ساماندهی مهمترین سرای تاریخی و قدیمی شهرستان تربت حیدریه خبر داد.


به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،علی محمدی رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه با بیان مطلب این افزود: مرمت اضطراری سرای تاریخی امین با همکاری و مساعدت معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی و مشارکت شهرداری و شورای اسلامی، اداره اوقاف و کسبه محل آغاز شده است.

وی افزود: مهمترین اقدامات مرمتی این اثر تاریخی شامل استحکام بخشی ، آواربرداری، مرمت ترک های پوشش ورودی ، سبک سازی بام و مرمت تزئینات آجری است.

محمدی تصریح کرد: با توجه به اینکه این بنا از سالم ترین سراهای تاریخی شهرستان و هنوز فعال است در صورت مرمت و ساماندهی می تواند به بازارچه سوغات و صنایع دستی و یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری شهرستان تبدیل شود.

سرای تاریخی امین که در مرکز شهر و داخل بافت تاریخی واقع شده مربوط به دوران قاجاریه و توسط مرحوم لاری وقف شده و درحال حاضر بالغ بر ۲۰ کسبه در این سرا مشغول به فعالیت هستند.

گفتنی است: دو هفته قبل نشست فرهنگ سازی و آگاهی بخشی حفظ بناهای تاریخی که با حضور کسبه و مالکین بناهای تاریخی شهرستان تربت حیدریه برگزار شد.

 

منبع:روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4082

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید