امروز: پنج شنبه 21 آذر 1398 برابر با 12 دسامبر 2019

با حضور معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت انجام شد؛ افتتاح و بهره برداری از مخزن بتنی، ایستگاه پمپاژ و خط انتقال آب شهرک صنعتی قوچان

  • چهارشنبه, 19 تیر 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
افتتاح و بهره برداری از مخزن بتنی، ایستگاه پمپاژ و خط انتقال آب شهرک صنعتی قوچان افتتاح و بهره برداری از مخزن بتنی، ایستگاه پمپاژ و خط انتقال آب شهرک صنعتی قوچان mashhadomran.ir

با حضور معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌هاي صنعتی ایران، بهره برداری از مخزن بتنی، ایستگاه پمپاژ و خط انتقال آب شهرک صنعتی قوچان صورت گرفت.


به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران محسن صالحی نیا، معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌هاي صنعتی ایران در آیین افتتاح این پروژه و در جمع صنعتگران شهرستان قوچان ضمن تبریک ایام دهه کرامت، اظهار کرد: ایجاد و تکمیل زیرساخت ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی از اهداف اصلی سازمان در جهت ارائه خدمات بهتر به صاحبان صنایع و سرمایه گذاران صنعتی است و باید در تمامی شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور به این امر توجه ویژه شود و سبب رضایت مندی واحدهای صنعتی و تولیدی  شود.

وی افزود: رفع نیازهای مالی واحدهای تولیدی و صنعتی و توسعه صادرات غیرنفتی دو برنامه مهم دولت بوده و از تمام ابزارهای لازم در جهت توانمندسازی صنعتگران در این زمینه ها استفاده می کنیم.

صالحی نیا با اشاره به اهدافی که برای صنعتگران برنامه ریزی شده، ادامه داد: با توجه به هدفگذاری مناسبی که به کشورهای مختلف شده، امسال هم حجم و هم تنوع محصولات صادراتی بیشتر می شود.

وی عنوان کرد: یکی از اهداف اصلی صادرات امسال توسعه بنگاه های خرد و کوچک بوده هم به لحاظ تولیدات صادراتی آنها به کشورهای دیگر از طریق کنسرسیوم های صادراتی و شرکت های مدیریت صادرات و هم اتصال آنها به صنایع متوسط و بزرگ تا زمینه رشد آنها بیشتر فراهم شود و تاکنون پیشرفت های خوبی حاصل شده است.

وی با بیان اینکه ساخت ایران نمودن قطعات وارداتی صنایع از دیگر برنامه های مهم سازمان برای واحدها است، تأکید کرد: سازمان صنايع كوچك و شهرک‌هاي صنعتي ايران به عنوان يكي از سازمان هاي توسعه اي كشور بسترسازي کار را انجام داده و از طریق نظام مبادلات پيمانكاري فرعي که يكي از روش هاي عمده توسعه صنايع كوچك و متوسط SME بوده حمایت از ساخت قطعات در کشور به ویژه در صنایع قطعه سازی خودرو را شروع کرده تا ضمن تولید ساخت داخل قطعات وارداتی، توانايي صنايع كوچك و متوسط براي افزايش توليد و اشتغال زايي آنها،‌ به روزآوري فرآيندهاي فني و محصولات آنها، ‌بهبود قابليت بين المللي، جذب سرمايه گذاري و سفارش هاي خارجي و رشد صادرات محصولات توليدی به ويژه در حوزه پيمانكاري صنعتي بیشتر شود.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران خاطرنشان کرد: بهره برداری و استفاده بهینه از تمامی منابع و ظرفیت ها و تلاش مضاعف در جهت خواسته های صنعتگران باید به صورت ویژه از طرف مدیران در شهرک‌های صنعتی سراسر کشور انجام شود که استان خراسان رضوی جزو استان های پیشرو است.

در پایان گفتنی است این پروژه عمرانی با حجم عملیات خط انتقال به طول 600 متر با لوله پلی اتیلن و 3600 مترمکعب بتن ریزی با هزینه 4000 میلیون ریال در مدت 9 ماه انجام شده است.

 

 

منبع:روابط عمومی شرکت شهرک‌هاي صنعتی استان خراسان رضوی

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4081

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید