امروز: پنج شنبه 25 مهر 1398 برابر با 17 اکتبر 2019

آخرین خبرها

دستگاه قضا درباره پروژه کمربند جنوبی مشهد به وظایف خود عمل می کند

  • یکشنبه, 26 خرداد 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
دستگاه قضا درباره پروژه کمربند جنوبی مشهد به وظایف خود عمل می کند دستگاه قضا درباره پروژه کمربند جنوبی مشهد به وظایف خود عمل می کند mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،سید امیر مرتضوی ، معاون دادگستری خراسان رضوی در نشست خبری در باره توقف پروژه کمربند جنوبی مشهد افزود: از ابتدای فعالیت این پروژه مکاتبات و پیگیری های بسیاری توسط دستگاه قضایی انجام شده و قوه قضاییه درراستای صیانت از اراضی ملی به وظایف خود عمل می کند.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه ها و سازمانهای دیگر نیز باید تکالیف و وظایف قانونی خود را انجام دهند گفت: طرح ها و پروژه ها باید کارشناسی شده باشد و تمام پیوست ها در آن در نظر گرفته شود اما در برخی موارد نظیر پروژه کمربند جنوبی این موارد در نظر گرفته نشده است.

وی افزود: طی دو سال گذشته ۴۵۰ پرونده کلان در این استان رسیدگی شد که بخشی از آنها مربوط به اختلاس بود و سعی شد مبالغ اختلاس شده به بیت المال برگردانده شود.

مرتضوی درباره کاهش جمعیت کیفری استان خاطرنشان کرد:استفاده از مجازات های جایگزین حبس یکی از علل کاهش جمعیت کیفری بوده و پرونده های اجرای احکام نیز در این استان به سرعت رسیدگی شده و اعتبار بخشی به اسناد رسمی هم با جدیت پیگیری می شود.

وی گفت: هم اکنون هشت مرکز مشاوره خانواده در مشهد و ۸۷ مرکز مشاوره در سایر شهرهای استان زیر نظر دادگستری فعال است و طی یکسال گذشته ۴۰ درصد دعاوی در این مراکز به سازش انجامیده که فقط حدود سه درصد از این تعداد بازگشت داشته است.

معاون دادگستری خراسان رضوی با اشاره به انتخابات امسال افزود: تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات در استان فراهم شده و ستاد و کارگروه پیشگیری و برخورد با جرایم و تخلفات انتخاباتی نیز در استان فعال می شوند.

وی با بیان اینکه حفظ استقلال، شأن و جایگاه قضات و دستگاه قضایی از رویکردهای این دستگاه است اظهار داشت: مبارزه با مفاسد اقتصادی، اجتماعی و اخلاقی از اولویت هاست که در این استان با رعایت سه اصل سرعت، صحت و دقت به پرونده های قضایی رسیدگی می شود.

وی گفت: حمایت از تولید و سرمایه گذاری از دیگر رویکردهای امسال قوه قضاییه است و مدیران باید نسبت به وظایف قانونی خود در این زمینه آگاه شوند تا از بروز تخلف در حوزه های مختلف جلوگیری شود.

مرتضوی با اشاره به خسارت سیل اخیر خراسان رضوی در شهرستان کلات و قوچان افزود: با اقدامات انجام شده و انجام تدابیر لازم در سیلابهای اخیر کمترین تلفات را در استان بودیم.

وی درباره نظارت بر رفتار قضات اظهار داشت: در دستگاه قضایی بیشترین نظارت ها، بازرسی ها و ارشیابی ها برای صیانت از حقوق شهروندی و نظارت بر رفتار قضات انجام می شود و واحد حفاظت اطلاعات ارشد نیز در قوه قضائیه برای نظارت بر رفتار قضات و کارکنان دستگاه قضایی فعال است.

وی در پایان به اعلام برنامه های هفته قوه قضاییه پرداخت و گفت: به مناسبت هفته قوه قضائیه از اول تا هفتم تیر ماه، غبارروبی مزار شهدا در بهشت رضا (ع)، دیدار با خانواده شهدای قوه قضائیه و ملاقات عمومی مسئولان قضایی در استان انجام می شود و در نشست های خبری جداگانه، مدیران طی هفته جاری پاسخگوی خبرنگاران خواهند بود.

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4004

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید