امروز: جمعه 09 خرداد 1399 برابر با 29 می 2020

هم زمان با رونمایی از دومین ثبت جهانی گناباد: اقامتگاه بوم گردی «بابا حسن» گناباد بهره برداری شد

  • شنبه, 07 ارديبهشت 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 اقامتگاه بوم گردی «بابا حسن» گناباد بهره برداری شد اقامتگاه بوم گردی «بابا حسن» گناباد بهره برداری شد http://mashhadomran.ir

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،هم زمان با رونمایی از دومین ثبت جهانی گناباد با حضور برایت معاون استاندار و مکرمی فر مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی اقامتگاه بوم گردی «بابا حسن» در روستای سنو گناباد بهره برداری شد.

علیرضا شناسایی، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی درباره این اقامتگاه بوم گردی گفت: اقامتگاه بوم گردی بابا حسن 259 متر مربع مساحت دارد و دارای4اتاق برای پذیرایی از مسافران به صورت سنتی است.

 ادامه داد: بهره برداری این اقامتگاه زینب مهاجرانی است که از طریق میراث فرهنگی و گردشگری 70 میلیون تومان تسهیلات دریافت کرده و 50 میلیون تومان نیز خودش سرمایه گذاری کرده است.

وی به استقبال مردم برای اسکان در اقامتگاه های بوم گردی اشاره کرد و گفت: شرایط اقامتگاه های بوم گردی به گونه است که با توجه به این اقامت خوبی داشته اند، مدتی بعد، افراد جدیدی را با خود به اقامتگاه می آوردند و خودشان تبلیغ کننده اقامتگاه های بوم گردی هستند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد گفت: تاکنون در شهرستان گناباد 9 اقامتگاه بوم گردی بهره برداری شده است و 3 اقامتگاه بوم گردی دیگر به زودی آماده بهره برداری خواهد شد.

 

منبع:روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3824

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید