امروز: یکشنبه 30 تیر 1398 برابر با 21 جولای 2019

آخرین خبرها

شهردار منطقه 4 خبر داد: رشد بیش از دو برابری تعداد صدور پروانه ساختمانی در منطقه 4 طی سال 97

  • یکشنبه, 25 فروردين 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
رشد بیش از دو برابری تعداد صدور پروانه ساختمانی در منطقه 4 طی سال 97 رشد بیش از دو برابری تعداد صدور پروانه ساختمانی در منطقه 4 طی سال 97 http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،غلامرضا غلامی،شهردار منطقه چهار مشهد از رشد بیش از دو برابری تعداد صدور پروانه ساختمانی طی سال 97 در این منطقه خبر داد.


 شهردار منطفه 4 گفت: خوشبختانه سال 97 در این منطقه با رونق ساخت و ساز همراه بوده به طوری که از ابتدای سال گذشته شاهد افزایش صدور پروانه ساختمانی و پایانکار بوده ایم.

غلامی ادامه داد: در سال 97 بیش از 572 مورد پروانه ساختمانی اعم از مسکونی، تجاری، اقامتی و ... در منطقه چهار صادر شده که نسبت به مدت مشابه در سال 96 که 265 مورد بوده است، رشد بیش از دو برابری تعداد صدور پروانه ساختمانی را تجربه کردیم.

وی خاطرنشان کرد: در موارد دیگر حوزه شهرسازی نیز هم چون صدور پایانکار با 375 مورد، گواهی عدم خلاف، گواهی انتقال و ... نیز افزایش قابل توجهی  انجام شده است.

شهردار منطقه چهار مشهد در ادامه به فرصت های ساخت و ساز و سرمایه گذاری در این منطقه اشاره کرد و افزود: منطقه 4 از مناطق حاشیه شهر و کم برخودار محسوب میشود ولی با این وجود دارای ظرفیت ها و فرصت های بزرگی برای ساخت و سازهای تجاری و سرمایه گذاری است.

غلامی تصریح کرد: میانگین تراکم جمعیت در شهر مشهد 95 نفر در هر هکتار است و این در صورتی است که این رقم در منطقه چهار 196 نفر در هر هکتار می باشد و از نظر سرمایه گذاران، ساخت مجتمع های تجاری در مکان هایی با جمعیت زیاد بازدهی بیشتری خواهد داشت که از این فرصت منطقه 4 نیز می توان برای سرمایه گذاری بهره برد.

وی اظهار داشت: یکی از بزرگترین و مهمترین فرصت های سرمایه گذاری، مجاورت این منطقه با بارگاه منور رضوی است که میتوان با ساخت مجتمع های اقامتی، تفریحی و ... برای زائران و مجاوران، از این فرصت به درستی استفاده کرد.

غلامی در پایان یادآور شد: منطقه چهار شهرداری مشهد علاوه بر 1340 هکتار مساحت، 2500 هکتار محدوده حریم دارد که باید ساماندهی شود که به این منظور ساخت مجتمع های ساماندهی مشاغل، مکان های گردشگری و تفریحی در آن محدوده پیش بینی شده است.

 

منبع:روابط عمومی شهرداری منطقه چهار

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3775

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید