امروز: یکشنبه 30 تیر 1398 برابر با 21 جولای 2019

آخرین خبرها

راه‌اندازی پنل های خورشیدی برای خانواده‌ها، سرمایه اجتماعی است

  • شنبه, 24 فروردين 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 راه‌اندازی پنل های خورشیدی برای خانواده‌ها، سرمایه اجتماعی است راه‌اندازی پنل های خورشیدی برای خانواده‌ها، سرمایه اجتماعی است http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،حبیب‌الله آسوده،مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: این نهاد در استان به‌عنوان پیشتاز در راه‌اندازی پنل های خورشیدی و تولید انرژی پاک، فرصت اشتغال‌زایی را برای مددجویان فراهم آورده به‌گونه‌ای که این طرح برای خانواده‌ها به‌عنوان سرمایه اجتماعی محسوب می‌شود.


وی در دیدار با محسن ذبیحی مدیرعامل جدید الانتصاب شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی با اعلام اینکه اجرای پنلهای خورشیدی از این استان کلید خورد، افزود: با ابتکار کمیته امداد خراسان این طرح برای اولین بار در استان کلید خورد و سپس به سایر استان‌ها گسترش پیدا کرد و اکنون 519 پنل خورشیدی در استان توسط مجریان تحت حمایت این نهاد نصب و فعال است که خوشبختانه شاهد پیشی گرفتن خیلی از استان‌ها در این زمینه هستیم.

وی یکی از مزایای راه‌اندازی پنلهای خورشیدی را علاوه بر تولید انرژی پاک و کسب درآمد، کاهش مهاجرت به شهرها و آسیب‌های اجتماعی ناشی از حاشیه‌نشینی در شهرها دانست و افزود: با اجرای این طرح علاوه بر استقلال مالی و اشتغال‌زایی در خانواده‌های مددجو، این امر برای آن‌ها جایگاه اجتماعی قائل می‌شود و زمینه رشد اجتماعی آن‌ها را فراهم می‌کند.

آسوده با تأکید بر اینکه کمیته امداد خراسان رضوی آمادگی دارد تا توسعه اجرای پنل های خورشیدی را داشته باشد، اظهار کرد: خوشبختانه استاندار خراسان رضوی نیز بر اجرای این طرح نظر مثبت دارد که امیدواریم راه‌اندازی پنلهای خورشیدی با یک تیم متخصص متشکل از کمیته امداد و شرکت برق شروع و با سرعت تکثیر شود.

وی با اعلام اینکه این طرح در ابتدای اجرا با ابهام و مشکلاتی همراه بود ادامه داد: امیدوارم در یک حرکت جدید و بررسی پیشینه این طرح و رفع مشکلات و کاستی‌ها، اقدامات خوب و نو در این بخش صورت گیرد.

همچنین در این نشست، محسن ذبیحی مدیرعامل جدید الانتصاب شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی با عنوان اینکه به اجرای طرح پنلهای خورشیدی نگاه سرمایه‌گذاری دارد، گفت: اثرات این طرح مثبت و دوطرفه است و مزایای آن‌هم مردم و هم ما را دربر می‌گیرد.

محسن ذبیحی با اشاره به اینکه کارهای صورت گذشته در بخش واگذاری و نصب پنلهای خورشیدی را با حضور تیم متخصص بررسی می‌کنیم تا علاوه بر آسیب‌شناسی مشکلات، روند مسیر کار با سرعت پیش رود، ادامه داد: شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی در کار نگاه تسهیل، تسریع و توسعه دارد.

 

منبع:سایت خبری کمیته امداد

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3771

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید