امروز: یکشنبه 30 تیر 1398 برابر با 21 جولای 2019

آخرین خبرها

آماده باش کامل آبفای خراسان رضوی برای حفاظت از تاسیسات آبرسانی در برابر سیلاب

  • چهارشنبه, 21 فروردين 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
آماده باش کامل آبفای خراسان رضوی برای حفاظت از تاسیسات آبرسانی در برابر سیلاب آماده باش کامل آبفای خراسان رضوی برای حفاظت از تاسیسات آبرسانی در برابر سیلاب http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،سید ابراهیم علوی،مدیر عامل آبفای خراسان رضوی افزود:خسارت سیل به تاسیسات زیر بنایی آب 9 شهر استان 46میلیارد و 700میلیون ریال اعلام شد و شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی در پی بارش های اخیر و جاری شدن سیل در تعدادی از شهرهای استان به حالت آماده باش در آمد. 

وی گفت : این شرکت با توجه به هشدارها و توصیه های سازمان هواشناسی خراسان رضوی در سال جاری نسبت به اجرای برنامه های پیشگیرانه برای به حداقل رساندن خسارت های احتمالی به تاسیسات آب و فاضلاب اقدام کرد.

به گفته وی  از ابتدای سال جاری و با شروع بارش های بهاری گروه شناسایی نقاط آسیب پذیرتاسیسات زیربنایی آب با اعزام به شهرهای در معرض تهدید ، کار بررسی و تهیه گزارش از وضعیت موجود و ارائه راهکارهای لازم به مدیران عامل شرکت های تبصره دو و مدیران امورهای تابعه برای چگونگی برخورد با پدیده سیلاب را آغاز کرد.

علوی افزود: یکی از مهمترین برنامه های آبفا در فاز نخست را مقاوم سازی تاسیسات آب شهرهای دارای اضطرار با استفاده منابع جاری و عمرانی شرکت اعلام کرد که گزارش مربوطه در اختیار معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری خراسان رضوی قرار گرفته است.

وی سپس به گزارش وضعیت پروژه های آسیب دیده تاسیسات زیربنایی(آب) دراستان اشاره کرد و اظهار داشت: در جریان بارش های ششم فروردین ماه امسال تاسیسات آبرسانی شهرهای فیض آباد، نیشابور، خرو ، طرقبه، کاشمر، بجستان، گلبهار، کندر و گلمکان از 45 تا 100درصد دچارخسارت شد ولی خوشبختانه هیچ یک از شهرهای مواجه با حادثه درگیر قطع آب نشدند. 

وی این خسارت ها را شامل تخریب و شکستگی دو هزارو 900مترخطوط انتقال،آسیب به اتاقک و حصار چند حلقه چاه و تخریب دیواره چاه با عمر بین یک تا 15 سال اعلام کردو افزود: مجموع به تاسیسات زیربنایی اب این شهرها 46 میلیارد و 700میلیون ریال برآورد شده است.

وی خاطر نشان کرد در جریان بارش های چند روز گذشته هم تاسیسات آبرسانی شهرهای تایباد و بردسکن هم دچار آسیب دیدگی شد که هنوز برآورد خسارت نشده است.

علوی با بیان اینکه آبفای استان بر اساس اطلاعیه های هواشناسی ، مدام در حال اطلاع رسانی به مدیران عامل و مدیران امورهای تابعه می باشد افزود:در جریان سیلاب هفته اول فرودین ماه بیشترین خسارت به تاسیسات آبرسانی شهر فیض آباد وارد آمد.

وی به برنامه مقاوم سازی تاسیسات آب شهرها اشاره و تاکید کرد : شهرهای تربت حیدریه و کلات با اجرای پروژه های مقاوم سازی از کمترین خسارت سیل برخوردار بودند لذا این پروژه ها در دیگر شهرهای استان نیز اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه بر اساس گزارش های سازمان هواشناسی ، بارش ها تا خردادماه سال جاری در نقاط مختلف استان ادامه خواهد داشت ، از خراسان رضوی به عنوان معین استان گلستان نام برد و ادامه داد: با وقوع سیل در این استان ، دواکیپ واکنش سریع با تجهیزات کامل شامل دو دستگاه خودروی پیکاپ، موتور برق، کف کش و دستگاه جوش پلی اتیلن آماده اعزام به منطقه می باشند.

وی افزود: شرکت آبفای خراسان رضوی همچنین به دنبال وقوع سیل در آق قلا استان گلستان اقدام به تهیه و ارسال هزارو 50 شل به تعداد شش هزارو 300 بطری آب معدنی و 600متر لوله پلی اتیلن به این منطقه کرد.
عل

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3763

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید