امروز: یکشنبه 30 تیر 1398 برابر با 21 جولای 2019

آخرین خبرها

بیش از هفت هزار مددجوی کمیته امداد خراسان رضوی در سال گذشته وارد بازار کار شدند

  • چهارشنبه, 21 فروردين 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 بیش از هفت هزار مددجوی کمیته امداد خراسان رضوی در سال گذشته وارد بازار کار شدند بیش از هفت هزار مددجوی کمیته امداد خراسان رضوی در سال گذشته وارد بازار کار شدند http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،سید حسین کرابی،معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان رضوی گفت: در سال 97 بیش از هفت هزار مجری طرح اشتغال با دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه برای خود شغل ایجاد کرده و وارد بازار کار شدند.


وی مشاغل ایجادشده را شامل شش رده شغلی دانست و افزود: هفت هزار و 158 طرح اشتغال با تأمین اعتبار بیش از 155 میلیارد و 911 میلیون تومان از محل منابع داخلی این نهاد و بانک‌ها اجرا و تعداد قابل‌توجهی به بازار کار وارد شدند.

وی از اجرا و راه‌اندازی سه هزار و 296 طرح دام‌پروری، دو هزار و 674 طرح خدمات، 531 طرح کشاورزی، 486 طرح صنعتی و معدنی، 12 طرح صنایع‌دستی و 12 طرح شیلات طی سال 97 توسط کمیته امداد خراسان رضوی خبر داد.

کرابی اعلام کرد: از سال 67 تا پایان سال گذشته در استان 100 هزار و 479 طرح اشتغال ایجادشده است که 44 هزار و 923 مورد آن تحت نظارت کارشناسان این نهاد قرار دارند و مابقی به خودکفایی رسیده‌اند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان رضوی پرداخت تسهیلات به مجریان طرح‌های اشتغال را 100 درصد قرض‌الحسنه دانست و اظهار کرد: تسهیلات پرداختی به مجریان طرح‌های اشتغال با توجه به نوع شغل از پنج میلیون تومان تا 50 میلیون تومان اعطا می‌شود.

کرابی به انعقاد تفاهم‌نامه با اداره فنی و حرفه‌ای اشاره کرد و ادامه داد: مجریان طرح‌های اشتغال کمیته امداد درصورتی‌که مهارت لازم برای ایجاد شغل را نداشته باشند، با معرفی این نهاد به مراکز آموزشی، ضمن کسب مهارت لازم گواهی‌نامه معتبر دریافت می‌کنند که خوشبختانه در سال گذشته 14 هزار و 876 مددجو و فرزندان آن‌ها از این ظرفیت استفاده کردند.

شایسته ذکر است: نظارت و هدایت کارشناسان حوزه اشتغال کمیته امداد بر طرح‌های ایجادشده تا پنج سال ادامه دارد.

 

منبع:سایت خبری کمیته امداد،

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3762

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید