امروز: یکشنبه 30 تیر 1398 برابر با 21 جولای 2019

آخرین خبرها

نماد شهرجهانی گوهرسنگ ها میهمان نوروزی میدان شهدا مشهد

  • چهارشنبه, 21 فروردين 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
نماد شهرجهانی گوهرسنگ ها میهمان نوروزی میدان شهدا مشهد نماد شهرجهانی گوهرسنگ ها میهمان نوروزی میدان شهدا مشهد http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،نوید فلاحت طراح و توسعه دهنده ی پروژه های خلاق شهری، گفت:المان طراحی شده به عنوان نماد شهرجهانی گوهرسنگ ها میهمان نوروزی میدان شهدا مشهد بود که مورد توجه مردم قرار گرفت.

وی پیرامون طرح جدیدش که موضوعی متفاوت و فضایی نو دارد و به انتخاب داوران و کارشناسان در عرصه ی میدان شهدا نصب شده است  افزود: المان های نوروز98 را با موضوع شهرجهانی گوهرسنگ ها را طراحی کرده و در میدان شهدا مشهد نیز المان او به نمایش درآمده است .

وی درباره ویژگی های المان های شهری، می گوید: سال هاست مشهد پیشرو ترین شهر منطقه در حوزه ی المان های شهری و هنر عمومی است . من به عنوان طراحی که سال هاست در حال طراحی و اجرای المان های شهری هستم به چند وجهی بودن، دکوراتیو بودن و عملکرد المان هایم معتقدم . ایده ی شکل گیری این اثر بر اساس چند مولفه شکل گرفته است .

وی ادامه می دهد: مشهد در سال های اخیر برای استقبال از بهار و زیباسازی به سمت برگزاری مسابقه و انتشار فراخوان گراییده است که هنرمندان به نام عرصه ی شهری از سراسر ایران در این رویداد شرکت میکنند. این فرصت مناسبی برای پرداختن به موضوعی پر اهمیت یعنی شهرجهانی گوهر سنگ ها بود .

نوید فلاحت درباره طرح اش که در میدان شهدا مشهد اکران شده است می گوید: ترکیبی از سنگ هایی انتزاعی که تداعی کننده اهمیت این موضوع هست را طراحی کردم .

وی یادآور می شود: اینکه در ارتباط با مردم چه اتفاقی می افتد مساله اصلی است. بنا بر این به سمت خلق فضایی جمعی رفتم .

فلاحت تصریح می کند: درواقع پارکی موقت و کوچک که المان های اصلی آن غیر از گل و گیاه و سبزینه های دکوراتیو سنگ هایی ست که رنگ هایی نو دارند ، ترکیب بندی طاق و ورودی و راهروها و محل هایی برای نشستن شاکله اصلی این المان شهری است. در این میان نشان شهر مشهد در حوزه ی گوهر سنگ ها و خلق فضایی برای تعامل شهروندان و ترکیبی سوال برانگیز سه شاخصه اصلی این اثر است .

وی می گوید: امیدوارم که مشهد بتواند عنوان شهر جهانی گوهر سنگ ها را به ارزش آفرینی نزدیک و شاهد شکوفایی بیشتری در این حوزه باشیم . 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3761

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید