امروز: یکشنبه 30 تیر 1398 برابر با 21 جولای 2019

آخرین خبرها

افزایش 11درصدی بازدید شهروندان از پورتال‌های شهرداری مشهد در سال گذشته

  • چهارشنبه, 21 فروردين 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 افزایش 11درصدی بازدید شهروندان از پورتال‌های شهرداری مشهد در سال گذشته افزایش 11درصدی بازدید شهروندان از پورتال‌های شهرداری مشهد در سال گذشته http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمدجواد رجائیان»مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از افزایش 11درصدی میزان مراجعه شهروندان به پورتال‌های شهرداری طی سال 97 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد.


وی با اعلام این مطلب گفت: طی بررسی به عمل آمده تعداد 851/151/38 نفر به منظور استفاده از خدمات الکترونیک ارائه‌شده در وب‌سایت‌ها و کسب آگاهی از فرایندها و خدمات، از ۱۳۰ پورتال شهرداری مشهد در طی سال ۹۷ بازدید کردند که این رقم میزان بازدید، افزایش 11درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ (تعداد 680/147/ 34 نفر) را نشان می‌دهد.

رجائیان با اشاره به افزایش مشارکت شهروندان در بهره‌گیری از خدمات الکترونیک مدیریت شهری گفت: مدیریت شهری مشهد توانسته تاثیر عمیقی بر توسعه دانش شهروندان بگذارد؛ به نحوی که در حال حاضر شهروندان می‌توانند در بسیاری از سامانه‌های نرم‌افزاری خدمات الکترونیک شهری به سرعت و آنلاین به اطلاعات مورد نظرشان دسترسی پیدا کنند.

وی افزود: شیب مراجعه عمومی به پورتال‌های شهرداری مشهد مطلوب بوده و از رقم حدود 11میلیون بازدید در سال 91 به 38میلیون بازدید در سال 97 رسیده است.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد همچنین گفت: نکته قابل تامل در ارائه موفق خدمات الکترونیک به شهروندان، فرهنگ‌سازی این مقوله است. اگر مردم علاقه‌ای به استفاده از خدمات الکترونیک نشان ندهند یقینا این مهم بی‌معنی خواهد بود؛ چرا که بهره‌بردار اصلی خدمات الکترونیک شهری مردم هستند. از این رو توسعه خدمات الکترونیک شهری نیازمند فرهنگ‌سازی است که با برنامه‌ریزی و بسته‌های فرهنگی متنوع و طولانی‌مدت میسر خواهد شد.

گفتنی است؛ شهروندان می‌توانند جهت دسترسی به  خدمات الکترونیک و پورتال‌های متنوع شهرداری مشهد به آدرس اینترنتی www.mashhad.ir مراجعه کنند.

 

منبع:روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد،

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3759

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید