امروز: یکشنبه 30 تیر 1398 برابر با 21 جولای 2019

آخرین خبرها

کسب رتبه نخست جابجایی مسافر در سال ۹۷ توسط راه آهن خراسان در راه آهن کشور

  • سه شنبه, 20 فروردين 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
کسب رتبه نخست جابجایی مسافر در سال ۹۷ توسط راه آهن خراسان در راه آهن کشور کسب رتبه نخست جابجایی مسافر در سال ۹۷ توسط راه آهن خراسان در راه آهن کشور http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمدهادیضیایی مهر،مدیرکل راه آهن خراسان از جابجایی بیش از ۱۴ میلیون مسافر و زائر امام هشتم (ع) در مسیرهای منتهی به مشهد مقدس در سال ۹۷ و کسب رتبه نخست جابجایی مسافر توسط راه آهن خراسان در راه آهن کشور خبر داد.


وی با اعلام این خبر افزود: در سال گذشته ۱۴ میلیون و ۲۱۲ هزار و ۴۹۳ زائر و مسافر از طریق ریلی در مسیرهای منتهی به مشهد مقدس به صورت ورودی و خروجی جابجا شده اند که شاهد رشد ۱۸ درصدی جابجایی مسافر در سال گذشته نسبت به سال ۹۶ بوده ایم.

وی اظهار داشت: ۵۰ درصد سفرهای ریلی کشور از ۲۹ شهر و مرکز استان در سطح کشور به مسیر خراسان رضوی و مقصد مشهد برنامه‌ریزی و اختصاص یافته که این مسافران در مجموع با ۲۸ هزار و ۵۳۹ رام قطار به صورت ورودی و خروجی در سال گذشته جابجا شده اند که از این تعداد ۱۵ هزار و ۱۲ رام قطار در مسیر ریلی مشهد – تهران تردد کرده اند.

مدیرکل راه آهن خراسان با تاکید بر اینکه طرح قطارهای حومه‌ای یکی از اولویت‌ها و سیاست‌های حمل و نقل جمهوری اسلامی ایران با اولویت شهرهای پرجمعیت مانند تهران و مشهد میباشد، گفت: این طرح در راستای کمک به رفع معضلات و مشکلات حمل ونقل کلان ‌شهرهای بزرگ، تسهیل تردد مردم در شهرستان‌های اطراف مشهد به این کلان‌شهر و استفاده این شهرستان‌ها از امکانات شهرهای بزرگ برنامه‌ریزی شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: در سال ۹۷، تعداد ۲۷۹ هزار و ۱۷۲ مسافر توسط قطارهای حومه ای در مسیر مشهد- سرخس و مشهد- آزادور و بالعکس با دو هزار و ۱۴۷ رام قطار جابجا شده اند.

مدیرکل راه آهن خراسان یادآور شد: در سال گذشته، ۹۴.۵ درصد قطارهای مسافری اعزامی از مبداء مشهد به صورت مقرر و راس ساعت تنظیمی اعزام و ۵.۵ درصد از قطارهای اعزامی با اندکی تاخیر اعزام که میانگین تاخیر از مبدا مشهد نسبت به کل قطارهای اعزامی ۵۱ ثانیه بوده است.

 

منبع:روابط عمومی راه آهن خراسان

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3757

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید