امروز: شنبه 29 تیر 1398 برابر با 20 جولای 2019

آخرین خبرها

با حضور معاون سرمایه گذاری خراسان رضوی انجام شد: آغاز اولین جشن نوروزگاه های خراسان رضوی از فریمان

  • سه شنبه, 28 اسفند 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 آغاز اولین جشن نوروزگاه های خراسان رضوی از فریمان آغاز اولین جشن نوروزگاه های خراسان رضوی از فریمان http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،احمد دیناری،اولین جشن نوروزگاه های خراسان رضوی با حضور مدیران اداره کل میراث فرهنگی استان، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و مردم از فریمان آغاز شد.

 معاون سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی دراین مراسم، با بیان این مطلب افزود: جشن های نوروزگاه، پاسداشت میراث فرهنگی ناملموس ایران است.

وی ادامه داد: جشن های نوروزگاه در گذشته به صورت محدود در مشهد و چند شهرستان برگزار می شد اما امسال از 27 اسفند آغاز و تا 13 فرودین، 168 جشن نوروزگاه شهرستان استان خراسان رضوی برگزار می شود.

دیناری با اشاره به همکاری تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان و استان درمیزبانی از زائران و گردشگران اظهار کرد: همدلی و همکاری خوبی بین دستگاه ها برای ایجاد شادی و نشط و پاسداشت آئین ها شکل گرفته که قابل تقدیراست.

وی گفت: سال گذشته جشن های نوروزگاه بین المللی در مرز دوغارون با کشور افغانستان و امسال با کشور ترکمنستان در مرز لطف آباد درگز برگزار می شود.

معاون سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی افزود: هدف از برگار نوروزگاه پاسداشت میراث فرهنگی ناملموس و آگاهی بخشی به گردشگران در مقاصد گردشگری از جمله فریمان است.

وی یادآورشد: برگزاری این رویداد موجب آشنایی مردم و گردشگران با ظرفیت های غنی فرهنگی شهرستان ها و استان می شود.

دیناری تصریح کرد: مکان برگزاری جشن های نوروزگاه در سراسر استان اطلاع رسانی می شود، علاقه مندان می توانند با کسب اطلاع از محل برگزاری برنامه های نوروزگاه در این برنامه های شاد و مفرح فرهنگی شرکت کنند.

هم چنین در حاشیه این نوروزگاه از دو هنرمند شاخص صنایع دستی در رشته سازهای سنتی و گلیم بافی و فرت بافی تقدیر شد.

 

منبع:روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3710

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید