امروز: شنبه 29 تیر 1398 برابر با 20 جولای 2019

آخرین خبرها

در نشست شهرداران مناطق 4 و 5 و 6 مطرح شد: حریم سیاحتی زیارتی حرم مطهرامام رضا(ع) مشخص شود

  • شنبه, 18 اسفند 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
حریم سیاحتی زیارتی حرم مطهرامام رضا(ع) مشخص شود حریم سیاحتی زیارتی حرم مطهرامام رضا(ع) مشخص شود http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حجت اله حیدری ، شهردار منطقه 6 مشهد در نشست خبری امروز با ارائه گزارش عملکرد یکساله این منطقه گفت:بیشترین بافت فرسوده مشهد با ۴۲۱ هکتار در منطقه 6 واقع است


وی با اشاره به طرح اضافه شدن تعداد مناطق شهرداری مشهد و ادغام بخش هایی از برخی مناطق با یکدیگر گفت: بخشی از مناطق 4، 5 ، 6 و 7 با یکدیگر ادغام می شود.

حیدری گفت: مجموع اعتبارات مصوب سال جاری ۲۷۱ میلیارد تومان است که در حال حاضراز این مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه کرده‌ایم.

شهردار منطقه 6 مشهد گفت: اعتبارات عمرانی سال جاری ۱۲۲ میلیارد بوده که از این مبلغ بیش از ۷۰ میلیارد تاکنون به صورت قطعی وصول شده است.

وی با بیان اینکه نیاز به تعریف حریم در اطراف منطقه ثامن و حرم مطهر رضوی داریم تا با عنوان حریم سیاحتی زیارتی شناخته شود، اضافه کرد: زیرا هم اکنون فضاهایی که در آن زائر و مجاور بتواند در مشهد و اطراف آن حضور داشته و برخورداری لازم را داشته باشند، نداریم.

وی با اشاره به پروژه های سرمایه گذاری این منطقه افزود : در این راستا ایجاد پروژه های خاص در مناطق پیشنهاد شده بود و برای نمونه می توان به احداث پل مصلی به عنوان یکی از پروژه های خاص اشاره کرد که ورودی مثبت را به همراه دارد.

حیدری درباره احداث مسکن ارزان قیمت در ابتدای جاده میامی، گفت: پیشنهاد شده بود ابتدای جاده میامی را برای مسکن ارزان قیمت تعریف کنیم و تصور بود این موضوع می تواند نقطه ضعف منطقه باشد. اما هم اکنون قرار شده منطقه بندی در زمین های ابتدای بولوار میامی صورت گیرد تا پروژه ها را به صورت ظرفیت منطقه ای به سرمایه گذار معرفی کنیم.

شهردار منطقه 6 مشهد با اشاره به صدور 157 پروانه طی امسال که 1186 متر پایانکار طی سال جاری صادر شده است، درباره مشکلات شهرک شیرین، گفت: مشکل شهرک اتصال بدنه شهرک به سمت دیگر صدمتری است. پس پل مصلی را به عنوان یک گزینه پیشنهادی مطرح کردیم.

وی گفت: احداث پارک سه هزارمتری، سوله بحران چند منظوره و پارک خطی حاشیه راه آهن نیز در دستور کار است و مجموعه عملکردی ما در حوزه عمرانی و خدماتی معطوف به مناطق کم‌برخوردار است.

همچنین، حسین عبدالله‌زاده، شهردار منطقه 5 مشهدگفت: مجموعه آبی مجهز شهید آوینی اردیبهشت سال 98 به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به این که هزار و 438 هکتار محدوده خدماتی و 4 هزار و 222 هکتار محدوده حریم منطقه 5 است، افزود: 110 هکتار از این منطقه در بافت فرسوده است.

عبدالله زاده افزود : در سطح منطقه پنج ۳۷ پارک و فضای سبز وجود دارد و در سال 97 با توجه به سرانه پایین منطقه، سه پارک و بوستان به بهره‌برداری رسید و یک بوستان نیز در انتهای شهید آوینی 57 تا اردیبهشت‌ماه ایجاد می شود.

شهردار منطقه 5 مشهد با اشاره به اینکه در اوایل سال آینده مجموعه آبی دو منظوره برای بانوان و آقایان را بهره‌برداری می شود ،گفت: همچنین ساماندهی شلوغ‌بازار نیز در دستور کار قرار دارد که تاکنون 57 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی افزود: در این منطقه مسیر دوچرخه سواری وجود نداشت لذا با ایجاد دو کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه مدنظر قرار گرفته که فاز اول آن تا قبل از عید به اتمام می رسد.

عبدالله‌زاده افزود: یکی از مهمترین موضوعات پیش روی منطقه 5 وجود سه گودال است که به آن توجه ویژه داریم.

شهردار منطقه 5 مشهد با بیان اینکه 145 هکتار در بافت خدماتی زمین بزرگ مقیاس داریم، گفت: در این منطقه تعداد 37 پارک و فضای سبز وجود دارد و سرانه فضای سبز نیز به ازای هر نفر ۴ مترمربع است.

عبدالله‌زاده با بیان اینکه جمعه بازار در حریم منطقه است، گفت: شروع احداث آن از سال 94 بوده و دخالتی در احداث و مکانیابی نداشتیم و در واقع سازمان میادین کار را پیگیری می‌کند و به دنبال رفع معضلات آن هستیم.

وی افزود: پیش از این جمعه بازار در محدوده بولوار میامی قرار داشت و مسوولان با انتقال آن از محدوده به حریم شهر به دنبال رفع مشکلات مربوطه بودند.

شهردار منطقه 5 مشهد با اشاره به اخذ مشاور برای این منظور، گفت: طرح آماده برای تعریض خیابان‌های اطراف جمعه بازار است و 7 و نیم میلیارد بودجه برای این منظور در نظر گرفته شده تا کار از دو مسیر دنبال شود.وی ادامه داد: میزان صدور پروانه به نسبت سال قبل 17 درصد رشد داشته و به 279 مورد پروانه رسیده است.

همچنین، غلامرضا غلامی زه آب، شهردار منطقه 4 افزود:شهردار گفت: احداث پروژه پارکینگ خیابان ابوریحان با ظرفیت 1000 جای پارک خودرو در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: معضل پارکینگ در خیابان ابوریحان و مفتح وجود دارد. برای این منظور پروژه احداث پارکینگ در خیابان ابوریحان با مساحت 9760 مترمربع در دستور کار قرار دارد.

غلامی گفت: اجرای این پروژه به مشارکت گذاشته شده اما تاکنون مشارکتی انجام نشده . اما براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، در این پروژه 3 طبقه پارکینگ احداث می‌شود و جای پارک 1000 خودرو را فراهم می‌آورد.

وی با بیان اینکه 54 هزار ملک در منطقه وجود دارد، افزود: دو سوم این تعداد ملک فاقد سند است و بافتی ریزدانه دارد و متوسط زیربنا 80 مترمربع است.

شهردار منطقه 4 مشهد خاطر نشان کرد: 28 درصد از مساحت منطقه را جزء بافت فرسوده است که 24 درصد جمعیت بافت فرسوده مشهد در محلات میثم، شهید قربانی و پنجتن قرار دارد.

غلامی درباره وضعیت تحقق درآمدی منطقه، توضیح داد: 97 درصد جذب درآمد انجام شده و امید است سقف درآمدی پیش‌بینی شده به صورت کامل محقق شود.

وی با اشاره به اینکه 2651 اقدام برای جلوگیری از تخلفات ساختمانی صورت گرفته است، بیان کرد: با توجه به اینکه اراضی قولنامه‌ای است در تلاش هستیم این با مشوق‌های ارائه شده این املاک تعیین تکلیف شود.

شهردار منطقه 4 مشهد به بهره‌برداری از دو بوستان لاله و نرگس تا پایان سال اشاره کرد و گفت: 40 میلیارد ریال برای احداث این دو بوستان هزینه شده است. ضمن اینکه دو بوستان خطی آفرینش و بزرگراه شهید بابانظر را نیز در دست اقدام داریم.
غلامی بیان کرد: سه بوستان بزرگ بهشت، بسیج و ارم در این منطقه وجود دارد و 11 پارک کوچک نیز در سطح منطقه پراکنده است و به نوعی از این حیث، منطقه 4 برخوردار محسوب می‌شود. علاوه بر این، دو بوستان ویژه بانوان نیز در این منطقه قرار دارد.

وی با اشاره به احداث گود کشتی با چوخه در منطقه 4، بیان کرد: این گود در زمینی به مساحت دو هزار مترمربع و با زیربنایی به مساحت سه هزار متر در آینده نزدیک انجام می‌شود.

شهردار منطقه 4 مشهد افزود: تلاش می‌شود ساخت و سازهای منطقه با در نظر گرفتن بالاترین استانداردهای ممکن احداث شود تا از خطرات احتمالی پیشگیری شود و رضایت شهروندان را به همراه داشته باشد.

غلامی درباره سایر پروژه‌های این منطقه، گفت: پروژه تعریض و بهسازی پیاده‌روهای خیابان ایثار و علیمردانی اجرا شد و به اتمام رسید و همچنین 5 کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه سواری ایجاد شده و هزار متر نیز بر این تعداداضافه می شود.

شهردار منطقه 4 مشهد خاطرنشان کرد: احداث مجموعه آبی شهید قربانی نیز در جریان است و برای امسال و سال آینده اعتبارات خوبی در نظر گرفته شده است و با قدرت کار را به پیش می رود.
غلامی با بیان اینکه احداث مسجد شهید کمالی در پارک لاله و نرگس در دستور کار قرار دارد، افزود: در کنار آن پارکینگی نیز با هدف رضایتمندی شهروندان احداث شد.

شهردار منطقه 4 مشهد در باره پروژه های مشارکتی منطقه گفت: پروژه مشارکتی علویه با 30 درصد پیشرفت با 181 واحد با مشارکت شهرداری و سرمایه گذار بخش خصوصی در حال احداث است. همچنین احداث پارکینگ مجتمع تجاری پارکینگ طبقاتی امین نیزشروع شده و پیگیر ادامه کار هستیم.

غلامی خاطر نشان کرد: مجتمع مسکونی تجاری ارم نیز در مساحت 10 هزار مترساخته می شود و  همچنین پروژه سرمایه گذاری شهید آوینی که پروژه ای تجاری، ورزشی و تفریحی است، نیز در دستور کار است و در حال پیگیری برای به مشارکت گذاشتن آن هستیم.

شهردار منطقه 4 مشهد با بیان اینکه برای افزایش سطح رضایتمندی شهروندان، زمین‌های ورزشی احداث می‌شود، گفت: احداث گود کشتی با چوخه در این راستا مورد توجه است .

شهردار منطقه 4 مشهد در باره ساخت و سازهای غیرمجاز توضیح داد: بناهای غیرمجاز در حال حاضر به این شکل اجرا می‌شود که ابتدا سازنده پروانه می‌گیرد و تا حدی از بنا را مجاز می‌سازد. با وجود تیم‌های نظارت بر ساخت و سازها، تخلفات به سرعت رصد شده و تخلفات به کمیسیون ماده صد ارسال می شود.

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3656

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید