امروز: یکشنبه 30 تیر 1398 برابر با 21 جولای 2019

آخرین خبرها

شهردار مشهد با اشاره به دیدار شهرداران کلانشهرها با معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد؛ اجرای بازآفرینی شهری و ساماندهی مشکلات حاشیه شهر با دستور معاون اول رییس جمهور

  • جمعه, 26 بهمن 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
اجرای بازآفرینی شهری و ساماندهی مشکلات حاشیه شهر با دستور معاون اول رییس جمهور اجرای بازآفرینی شهری و ساماندهی مشکلات حاشیه شهر با دستور معاون اول رییس جمهور http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،در این نشست همچنین موضوعاتی که اکنون به صورت ویژه در کمیسیون‌های دولت در حال رسیدگی است مطرح و مقرر شد که با سرعت بیشتری پیگیری شود.


محمد رضا کلایی ، شهردار مشهد با اشاره به نشست شهرداران کلانشهرها با معاون رئیس جمهور گفت: یکی از موضوعاتی که به صورت ویژه مطرح شد بحث مشکلات حاشیه شهر چند کلانشهر از جمله مشهد بود که با توجه به دستوری که آقای جهانگیری در این خصوص داده‌اند و اهتمام وزیر راه و شهرسازی بازآفرینی شهری در حاشیه‌های شهر سرعت خواهد گرفت.

کلائی در تشریح دیدار شهرداران کلانشهرهای کشور با دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور افزود: این دیدار با حضور وزیر کشور، وزیر راه و شهرسازی، رییس سازمان برنامه بودجه و مدیران سازمان امور مالیاتی برگزار و گفتگوهای متعددی در خصوص مسائل مربوط به شهرداری‌ها کلانشهرهای کشور انجام شد.

وی با بیان اینکه مشکلاتی در باره  حاشیه شهر مشهد داریم که بخشی از آن باید در دولت از طریق سازمان برنامه و بودجه و بخشی دیگر نیز در بحث بازآفرینی شهری پیگیری و برطرف شود، اظهار کرد: این موضوع در نشست روز گذشته با معاون اول رئیس جمهوری مطرح شد و امیدواریم با توجه به دستوری که معاون اول رئیس جمهور داده‌اند و اهتمامی که وزیر راه وشهرسازی داشتند، این موضوع سرعت بگیرد.

شهردار مشهد اضافه کرد: در این نشست همچنین موضوعاتی که اکنون به صورت ویژه در کمیسیون‌های دولت در حال رسیدگی است مطرح و مقرر شد که با سرعت بیشتری پیگیری شود.

کلائی ادامه داد: در کنار این مسائل فعال شدن کمیسیون شهرداری‌های کلانشهرها در دولت نیز مطرح که جمع بندی نهایی در مورد آن انجام شد و قرار شد سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نیز توان بیشتری برای موضوعات مرتبط با حمل و نقل عمومی از جمله حمل و نقل ریلی و خرید اتوبوس گذاشته و برآن تمرکز بیشتری داشته باشد.

شهردار مشهد با اشاره به اینکه یکی دیگر از مباحث مطرح شده تامین مالی شهرداری‌ها بود، اضافه کرد: پس از بحث و بررسی قرار شد این موضوع به صورت جدی و با انجام هماهنگی‌هایی به صورت جدی پیگیری شود.

وی ادامه داد: موضوع دیگری که در نشست شهرداران کلانشهرها با معاون اول رئیس جمهور مطرح شد بودجه 98 و ضمانت‌های بانکی بود که در این نشست مطرح و تصمیماتی در خصوص آن گرفته شد.

کلائی گفت: همچنین در ادامه این نشست موضوعات چند کلانشهر از جمله شهر مشهد از جمله مشکلات حاشیه شهر مشهد و مجموع تسهیلاتی که در این رابطه باید در دولت پیگیری شود به صورت ویژه مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

منبع:پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3566

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید