امروز: دوشنبه 23 تیر 1399 برابر با 13 جولای 2020

آخرین خبرها

زیرگذر حرم مطهر امام رضا ع حذف می شود

  • سه شنبه, 02 بهمن 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
زیرگذر حرم مطهر امام رضا ع حذف می شود زیرگذر حرم مطهر امام رضا ع حذف می شود http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری  مشهد عمران، خلیل منبتی معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی ظهر سه شنبه در نشست خبری که به منظور تشریح اقدامات معاونت اماکن متبرکه و امور زائران حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: در بررسی‌های انجام شده درباره  حذف زیر گذر حرم یک نظر شدند و مسیر‌های منتهی به حرم باید بسته شوند و در سازمان ترافیک استان نیز این طرح بررسی شده است.

وی تصریح کرد: مطابق آمار ۸۶ درصد ماشین‌های پارک شده در پارکینگ‌های حرم پلاک مشهد دارند و این ماشین‌ها که بیش از هشت ساعت در پارکینگ‌ها توقف دارند، اکثرا کسبه‌ای را که در این اطراف کار می‌کنند را شامل می‌شود.

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی گفت: حرم باید مقصد باشد نه معبر ضمن اینکه شارستان هم در طرح جامع شهری قرار دارد و زمانی که راه بیافتد، زیر گذر بسته می‌شود. در تمام دنیا در مراکز توریستی از ده‌ها متر مردم پیاده می‌آیند.

منبتی افزود: اگر اتفاقی در اطراف حرم و یا خود حرم بیافتد به خاطر حجم ترافیکی که در حال حاضر وجود دارد ماشین‌های امدادی به سختی می‌توانند به حرم برسند. در فاز اولیه طرح قرار شد فقط تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها امکان رفت و آمد در اطراف حرم را داشته باشند و در فاز‌های بعدی این‌ها دیگر نمی‌آیند. به نظر می‌رسد عید نوروز بهترین زمان برای عملیاتی کردن طرح باشد.

وی با بیان اینکه تخلیه پارکینگ شماره چهار حرم مطهر برای ساخت صحن رضوان بوده است، تصریح کرد: صحن رضوان از صحن جامع رضوی هم بزرگتر خواهد و نیاز به چنین صحنی در هنگام برگزاری مراسمات احساس می‌شد.

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی گفت: یکی دیگر از مواردی که لزوم بستن پارکینگ‌ها را یاد آور می‌شود، مباحث امنیتی است، یکی از تهدیدات همین خودرو‌ها هستند. دستگاه‌های امنیتی هم در خصوص پارکینگ‌های حرم صلب مسئولیت کرده اند بنابراین این موضوع باید جدی گرفته شود.

منبتی افزود: برای خدمه نیز زمینی در خیابان دانش در نظر گرفته ایم تا خودرو‌ها را در آنجا پارک کرده و به حرم بیایند.

 

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3455

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید