امروز: یکشنبه 03 شهریور 1398 برابر با 25 آگوست 2019

آخرین خبرها

معاون بازآفرینی شهری و مسکن استان مطرح کرد: پیش‌بینی افزایش طرح‌های بازآفرینی خراسان رضوی تا ۲۵۰۰ پروژه در افق ۱۴۰۰

  • سه شنبه, 25 دی 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
معاون بازآفرینی شهری و مسکن استان مطرح کرد: پیش‌بینی افزایش طرح‌های بازآفرینی خراسان رضوی تا ۲۵۰۰ پروژه در افق ۱۴۰۰ معاون بازآفرینی شهری و مسکن استان مطرح کرد: پیش‌بینی افزایش طرح‌های بازآفرینی خراسان رضوی تا ۲۵۰۰ پروژه در افق ۱۴۰۰ http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،جواد اسلامی،معاون بازآفرینی شهری و مسکن خراسان رضوی گفت: بدون شک یکی از مزایای اصلی برگزاری نماشگاه مسکن، شهرسازی و بازآفرینی تبادل بهینه اطلاعات و افکار در حوزه بازآفرینی در تک‌تک استان‌های کشور است.

 معاون بازآفرینی شهری و مسکن خراسان رضوی در حاشیه این نمایشگاه  با اشاره به برگزاری این نمایشگاه و مزایای آن اظهار داشت: بدون شک یکی از مزایای برگزاری این نمایشگاه تبادل اطلاعات و افکاری است که در حوزه بازآفرینی در تک تک استان‌ها وجود دارد. به این طریق دستاوردهای چند ساله به خوبی به نمایش گذاشته می‌شود.

وی ادامه داد: تبادل این اطلاعات کمک می‌کند آینده بهتری در حوزه بازآفرینی شهری رقم بخورد و به خوبی از تجربیات و زحمات دیگر دوستان در این حوزه بهره‌مند شویم. در این نمایشگاه ما اقدامات جدی در استان خراسان رضوی به خصوص دربحث بافت فرسوده حرم مطهر رضوی را به نمایش گذاشتیم. امیدواریم با این سلسه نمایشگاه‌ها کمک خوبی به برنامه‌ریزی بهتر در حوزه بازآفرینی داشته باشیم.

معاون بازآفرینی شهری و مسکن استان خراسان رضوی در ادامه با اشاره به طرح بازآفرینی در این استان گفت: بعد از تشکیل آخرین جلسه ستاد بازآفرینی استان، مصوباتی اتخاذ شد که یکی از آن‌ها تصویب ۳۱ محله به عنوان محلات هدف در طرح بازآفرینی در سال ۹۷ بود. در این مصوب صورت گرفته از ۳۱ محله ۲۷ محله مربوط به شهرستان مشهد و بقیه محلات در شهرستان‌های سبزوار، نیشابور، کاشمر، گناباد و تربیت حیدریه است.

وی افزود: در این حوزه اعتباری که از ابتدای سال ۹۶ از محل اعتبارات شرکت بازآفرینی شهری که در قالب ۵۶ پروژه بود، ۳۷۵ میلیارد اختصاص گرفت و از این میزان ۱۵۳ میلیارد تومان تخصیص داده شد که طرح‌های آن در حال اجراست. تقریبا سه ماه پیش با حضور دکتر آخوندی، وزیر سابق راه و شهرسازی چند پروژه از این دست شامل مدرسه، کتابخانه، مرکز بهداشت، پروژه‌های آب و فاضلاب و روکش کردن سیم‌های برق به ارزش ۲۶ میلیارد تومان افتتاح شد.

وی ادامه داد: در همین خصوص از ۱۵۳ میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شده از سوی شرکت بازآفرینی شهری، قرار است در ۲۲ بهمن و دهه فجر امسال پروژه‌های دیگری به ارزش ۱۸ میلیارد تومان افتتاح و به بهره‌برداری برسد.

اسلامی در ادامه با اشاره به برنامه اقدام مشترک و همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط در این طرح اظهار داشت: در بحث بازآفرینی شهری یک برنامه اقدام مشترک هم در این حوزه با همکاری کلیه دستگاه‌ها داریم که تعداد ۹۰۱ پروژه در این برنامه طی نامه‌ای به اتفاق کلیه دستگاه‌ها برای آقای عشایری ارسال شد.

وی افزود: اعتبار تخصیص داده شده در این برنامه برای این تعداد پروژه ۴۷۶ میلیارد تومان است که تا افق ۱۴۰۰ این تعداد پروژه به ۲۵۱۳ مورد با اعتباری بالغ بر ۱۶۱۹ میلیارد تومان خواهد رسید که در برنامه اقدام مشترک در ۳۱ محله هدف استان اقدام می‌شود.

وی ادامه داد: قالب این پروژه‌ها با توجه به بازآفرینی شهری احیای کالبدی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و خانوادگی یک محله است. با توجه به این مساله اقدامات فرهنگی و خانوادگی انجام شده شامل دوره‌های آموزشی نهادهای مدیریت شهری، برگزاری هم‌اندیشی سامانه‌های تخصصی، نشست تخصصی مدیران شهری با رهیافت‌های بازآفرینی شهری پایدار، سلسه‌های نشست‌های اندیشه و تمدن ایرانشهر است که برای دیگر شهرستان‌ها اقداماتی از این دست در حوزه فرهنگی داشته‌ایم.

معاون بازآفرینی شهری و مسکن استان خراسانی رضوی در ادامه به بحث مسکن امید در حوزه بازآفرینی شهری در استان اشاره داشت و گفت: در حوزه مسکن امید در استان خراسان رضوی در حال حاضر ۲۱۲۰ پروژه آماده افتتاح است که در دهه فجر امسال هم این تعداد افتتاح و هم کلنگ ۲هزار واحد دیگر به زمین خواهد خورد.


وی افزود: امیدواریم با ساختاری که تعریف شده است در قالب دستورالعمل مقام عالی وزارت بابت هر سال ۱۰۰ هزار واحد مسکن بتوانیم سهم استان را در این زمینه از حدود چهارهزار واحد به ۶ هزار واحد برسانیم.

منبع:اداره ارتباطات و اطلاع رساني اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3417

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید