امروز: دوشنبه 05 خرداد 1399 برابر با 25 می 2020

بهره برداری از پروژه های عمرانی خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد تا پایان سال

  • سه شنبه, 18 دی 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
بهره برداری از پروژه های عمرانی خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد تا پایان سال بهره برداری از پروژه های عمرانی خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد تا پایان سال http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، خلیل الله کاظمی، معاون سابق خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد و معاون جدید حمل و نقل و ترافیک و سرپرست معاونت فنی عمران شهرداری مشهد در گزارشی از عملکرد یکساله گذشته حوزه معاونت خدمات شهری گفت:35 پارک در حال احداث است که تا پایان سال به بهره‌برداری می رسد و دو مجتمع صنفی نیز با ظرفیت 480 و180 واحد نیز در حال احداث و تکمیل است که به زودی آماده بهره‌برداری می شود.

وی ازایجاد بازار ویژه عرضه ماهی و آبزیان خبر داد و خاطر نشان کرد : یک ایستگاه آتش‌نشانی و دو تصفیه خانه فاضلاب نیز در حال احداث است که آنها نیز تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسند.
کاظمی با اشاره به به ایجاد مسیر دسترسی جدید آرامستان رضوان گفت: با توجه به طولانی بودن و نامناسب بودن مسیر دسترسی به آرامگاه رضوان مسیر جدیدی در حال ایجاد است که ابتدای سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی گفت : پروژه بزرگی نیز جهت انتقال پساب تصفیه‌خانه خین عرب با هزینه هشت میلیارد تومان در حال اجراست که به وسیله آن سالانه شش میلیون مترمکعب از پساب این تصفیه‌خانه جهت آبیاری فضای سبز شهر مشهد منتقل و استفاده می شود.

معاون سابق خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد افزود: در سال 86 سرانه فضای سبز مشهد 8.6 مترمربع و وسعت کمربند جنوبی 510 هکتار بود که اکنون سرانه فضای سبز به 16.6 مترمربع و کمربند سبز به 2800 هکتار افزایش پیدا کرده و تعداد پارک ها نیز از 269 پارک به 595 پارک افزایش پیدا می کند.

وی گفت: : پس از رفع تصرف 192 هکتار از اراضی کشف‌رود این اراضی درختکاری شد و قرار است درهزارو 900 هکتار از اراضی کشف‌رود نیز مجموعه گردشگری ایجاد شود که بخشی از این زمین‌ها ابتدا باید توسط شرکت آب و فاضلاب تملک و در آن درختکاری انجام شود.

کاظمی خاطر نشان کرد: افرادی که با خصوصی‌سازی آتش‌نشانی مشکل داشتند به بند کاف تبصره 8 اشاره و آن را امری حاکمیتی می‌دانستند در حالی که اینگونه نیست،
وی افزود: به هرحال معتقدم که دغدغه‌های مخالفان که دغدغه ما نیز هست قابل حل است.

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3403

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید