امروز: دوشنبه 05 خرداد 1399 برابر با 25 می 2020

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی: بسیج بازوی میراث فرهنگی است

  • سه شنبه, 18 دی 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
بسیج  بازوی میراث فرهنگی است بسیج بازوی میراث فرهنگی است http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، ابوالفضل مکرمی فر،مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: بسیج کمک های زیادی را به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری داشته و پشتیبان و بازوی ما بوده است.


وی امروز  درهشتمین نشست تخصصی فرماندهان بسیج سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور که در مشهد برگزار شد، با بیان این مطلب به جایگاه و نقش بسیج اشاره کرد و گفت : بسیج قدرتی است که با ظهور انقلاب اسلامی به وجود آمده و در هیچ جایی در دنیا این گونه نهادی وجود ندارد.

مکرمی فر گفت: تاثیر بسیج فراتر از مرزهای جمهوری اسلامی ایران بوده و معادلات دنیا را به هم ریخته است.

وی تصریح کرد: وجه تمایزبسیج با تمام نهادهای مردمی در تمام دنیا این است که براساس اعتقاد و باور دینی و قلبی تلاش می کند و همین اعتقاد نیز بود که توانست کشوردرمقابل دشمن بایسیتیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی تاکید کرد: بسیج فقط یک سازمان نظامی نیست و در حوزه دیگر نیز می تواند ورود پیدا کند؛ بسیج فراگیراست و به مرور زمان و براساس نیاز و موقعیت هایی که کشور درآن قرار می گیرد موثرو مفید بوده است.

مکرمی فر افزود: همان گونه که بسیج در بخش های سازندگی موثر بوده و در میراث فرهنگی نیز می تواند موثر باشد.

وی اظهار کرد:با توجه به ماهیت فرهنگی حوزه های سازمانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ، بسیج تاکنون کمک های زیادی را به ما داشته و پشتیبان و بازوی ما بوده است .

مکرمی فر با بیان این که هدف گذاری انجام شده از سوی بسیج سازمان میراث فرهنگی کشور نیز مفید و موثر بوده است، تصریح کرد: بسیج در حوزه حفظ و حراست آثار تاریخی و میراث فرهنگی نیز کمک های زیادی را به ما داشته است .
گفتنی است هشتمین نشست تخصصی فرماندهان بسیج سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور امروز آغاز و طی روز ۱۸ و ۱۹ دیماه برگزار در حال برگزاری است.

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3400

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید