امروز: شنبه 29 تیر 1398 برابر با 20 جولای 2019

آخرین خبرها

رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورا خبرداد: تفاهم نامه سه جانبه شهرداری، ثبت اسناد و نظام مهندسی در اجرای قانون حدنگار

  • چهارشنبه, 30 آبان 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
تفاهم نامه سه جانبه شهرداری، ثبت اسناد و نظام مهندسی در اجرای قانون حدنگار تفاهم نامه سه جانبه شهرداری، ثبت اسناد و نظام مهندسی در اجرای قانون حدنگار http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورا گفت: تفاهم نامه سه جانبه شهرداری مشهد، ثبت اسناد و املاک و سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی در خصوص اجرای تبصره 1 ماده 9 آیین نامه اجرایی قانون حدنگار نهایی شده و پس از تغییر وطی هفته های آینده امضا می شود.


 جلسه مشترک اعضای کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر با اعضای هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان در دوره هشتم با اعلام این خبر افزود: در تصمیم گیری و تصمیم سازی ذینفعان را مد نظر قرار داده و از نظرات شان استفاده کرده و می کنیم.

وی از تشکیل کارگروه مشترک نظام مهندسی و کمیسیون عمران وشهرسازی استقبال کرد و گفت: چالش های پیش روی سازمان نظام مهندسی زیاد است و باید باز مهندسی فرآیندها صورت گیرد تا انجام امور مردم و مهندسان با حداقل زمان ممکن انجام شود.

او هم چنین از هیئت مدیره نظام مهندسی دعوت کرد تا در صحن علنی شورا حضور یافته و دغدغه ها و نظرات تخصصی شان را با اعضای شورای شهر درمیان بگذارند.
حضور و برخورد فیزیکی نخواهیم داشت.

محمد حسین شرکاء رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی گزارشی از اقدامات انجام شده دردوره جدید هیئت مدیره ارائه کرد و به بخش هایی ازبرنامه های این دوره اشاره کرد.

وی به سیستمی شدن امور مرتبط با مهندسان اشاره کرد وگفت: 8500 نفر از 16 هزار نفرمهندس دارای پروانه اثر انگشت شان اسکن شده است وگواهی ها از طریق کارتابل و همه موارد سیستمی و غیر حضوری انجتم می شود.

وی با بیان این که حتی اخطارها سیستیمی شده است، تصریح کرد: تلاش این است که ارتباطات را کوتاه کنیم و دیگر حضور و برخورد فیزیکی نخواهیم داشت.

شرکاء تاکید کرد: هیئت مدیره مصمم است در کنار شورای شهر و شهرداری باشند و حتی اگر این امر منجر به یک روز زودتر انجام شدن کار ارباب رجوع شود.

وی با بیان این که باید اختلاف ها را کنار بگذاریم، افزود: از رکود صنعت ساختمان نباید خوشحال باشیم چون سالانه باید یک مییلیون واحد جدید ساخته شود و هم اکنون حدود 3 میلیون واحد مسکن در کشور کمبود داریم.

هم چنین احمد نوروزی عضو کمسیون عمران و شهرساز یو رئیس کمیسیون اقتصادی شورا برضرورت رعایت اصول فنی و مهندسی تاکید کرد و گفت: با جریان امضا فروشی مخالفیم و باید تعریفی داشته باشیم که ارائه خدمات فنی و مهندسی در ساختمان های بزرگ را اجرایی کنیم.

وی ادامه داد: مالکان و سرمایه گذارن را الزام می کنیم که مهندسان پروژه ها را امضا کنند اما امکان دریافت خدمات ازبرخی مهندسان فراهم نیست.

وی با بیان این که رویکردهیئت مدیره جدید را به فال نیک می گیریم گفت: بخش نظارتی سازمان نظام مهندسی به خوبی کار می کنند و همین کنترل ها و نظارت ها می تواند موجب ارتقاء کیفیت ساخت و ساز شود.

نوروزی با بیان این که باید برای اقشار کم درآمد باید چاره اندیشی کنیم، تصریح کرد: اکنون تسهیل گری در بافت های فرسوده و ناکارآمد را این دفاتر کمک می کنند و هدایت می کنند باید برای این اقشار نیز تسهیلاتی را در حوزه نظام مهندسی قائل شویم.

 هم چنین شوقی توسی بازرس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گفت: پیشنهاد می کنیم کارگروه مشترک بین کمیسیون و سازمان تشکیل شود. تا مسائلی که بین دو سازمان شهرداری و نظام وجود دارد بررسی شود.

هم چنین زمانی از اعضای هیئت مدیره نظام مهندسی برتداوم همکاری ها و تعامل ها تاکید کرد و کاظمی دیگر عضو هیئت مدیره نظام مهندسی گفت: اجرای مبجث 22 مقررات ملی ساختمان ، یکی از مسائلی است که می تواند با تشکیل کارگروهی به سرانجام برسد و استهلاک ساختمان ها را به حداقل برساند.

هم چنین سید مسعود ریاضی عضو کمسیون عمران و شهرسازی شورای با اشاره به نقش نظرات کارشناسی سازمان نظام مهندسی اشاره کرد و گفت: جایگاه کمیسیون ها درشورای شهر مشخص است و مسائلی به صورت تخصصی مورد بررسی دقیق و کارشانسی قرار می گیرد.

هم چنین شهناز رمارم عضو کمیسیون عمران و شهرسازی گفت: هدف ما در شورای شهر تقویت نظام مهندسی است، ما به سمت و سویی می رویم که خدمات به گونه ای ارائه شود که شهر از شلختگی فضایی خارج شود و موجبات رضایت شهروندان را فراهم کنیم.

 

منبع:روابط عمومی شورای اسلامی شهر مشهد

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3193

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید