امروز: یکشنبه 31 شهریور 1398 برابر با 22 سبتامبر 2019

زعفران کاری و برداشت های میلیاردی مددجویان؛ 438 مددجوی طرح اشتغال کمیته امداد زاوه زعفران کار هستند

  • شنبه, 26 آبان 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 زعفران کاری و برداشت های میلیاردی مددجویان؛ 438 مددجوی طرح اشتغال کمیته امداد زاوه زعفران کار هستند زعفران کاری و برداشت های میلیاردی مددجویان؛ 438 مددجوی طرح اشتغال کمیته امداد زاوه زعفران کار هستند http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،مهدی عبدی،رئیس کمیته امداد زاوه افزود:امسال 438 زعفران کار تحت حمایت کمیته امداد زاوه با برداشت محصولات زعفران خود بیش از سه میلیارد تومان درآمد را برای خود رقم زدند.


 عبدی، با اعلام اینکه تاکنون توسط این اداره دو هزار و 376 طرح اشتغال ایجادشده است گفت: از این تعداد هزار و 240 مورد آن تحت نظارت‌های مستمر و فصلی کمیته امداد قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه در بخش کشاورزی 438 طرح زعفران کاری توسط کمیته امداد زاوه ایجادشده است بیان کرد: اکنون 393 طرح تحت نظارت این نهاد هستند و 45 طرح دیگر نیز به دلیل خودکفا شدن از نظارت کارشناسان این اداره خارج‌شده‌اند.

عبدی با اشاره به اینکه امسال به 26 طرح زعفران کاری تسهیلات اعطاشده است گفت: در این بخش‌بر اساس نیاز متقاضیان طرح اشتغال در این رشته کشاورزی 300 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به مجریان پرداخت‌شده است.

رئیس کمیته امداد زاوه با اعلام اینکه برداشت زعفران هر یک از مجریان طرح‌های زعفران به‌طور میانگین از سه هزار و 500 مترمربع زمین زیر کشت صورت گرفته است بیان کرد: هر یک از زعفران کاران به‌طور میانگین 120 کیلوگرم گل زعفران و یک و نیم کیلوگرم سرگل برداشت کرده‌اند.

وی اظهار کرد: به‌طور میانگین درآمد هر یک از مجریان طرح‌های زعفران کاری هفت میلیون تومان بود که درمجموع 438 مجری زعفران کار تحت نظارت و خارج از نظارت کمیته امداد امسال در فصل برداشت بیش از سه میلیارد تومان درآمد برای خود کسب کردند.

 

 

منبع:سایت خبری کمیته امداد

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3172

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید