امروز: شنبه 29 تیر 1398 برابر با 20 جولای 2019

آخرین خبرها

مدیرعامل گروه شرکت های پدیده شاندیز در نشست خبری امروز: هم اکنون 31.5 هکتار از این عرصه دارای سند مالکیت است

  • شنبه, 28 مهر 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
مدیرعامل گروه شرکت های پدیده شاندیز در نشست خبری امروز: هم اکنون 31.5 هکتار از این عرصه دارای سند مالکیت است مدیرعامل گروه شرکت های پدیده شاندیز در نشست خبری امروز: هم اکنون 31.5 هکتار از این عرصه دارای سند مالکیت است http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، اابوالفضل انتظاری، مدیرعامل گروه شرکتهای پدیده شاندیز در نشست خبری پاسخگویی به نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: : ما امروز به نماینده محترمی پاسخ می‌دهیم که عنوان کرده در سه سال گذشته در پدیده هیچ اتفاقی نیافتاده، بلکه شرایط نیز بدتر از گذشته شده است.


وی خاطرنشان کرد:با تشکیل ستاد تدبیر، اقدامات مثبتی طی سه سال گذشته در این شرکت انجام شده است که با ادعای برخی مبنی بر فروش دارایی های پدیده و پرداخت به سهامداران با منطق اقتصادی همخوانی ندارد زیرا آن زمان ارزش دارایی های پدیده بسیار کمتر از سرمایه گذاری سهامداران بود و رکود موجود در وضعیت ساخت و ساز این شرکت نیز ارزش را دستخوش تغییرات می کرد بنابراین تشکیل ستاد تدبیر و همراهی دولت و بخش های مختلف در بازسازی وضعیت نابسامان گذشته، ضروری بود.

انتظاری با بیان اینکه سه سال پیش عرصه 44.5 هکتاری پروژه پدیده شاندیز سند مالکیت نداشت گفت: هم اکنون 31.5 هکتار از این عرصه دارای سند مالکیت است و 13.5 هکتار باقی مانده نیز در مسیر نهایی برای دریافت سند مالکیت است.

وی افزود: اکنون برای 506 هزار متر مربع عرصه تجاری این پروژه پایان کار دریافت شده و برای 32 هزار مترمربع کاربری اداری و 108 هزار متر مربع آپارتمانهای اقامتی میان مرتبه این مجموعه گواهی عدم خلافی صادر شده است.

انتظاری اظهار داشت: هتل پنج ستاره این پروژه که یکی از موارد اختلاف در ادامه پروژه بود هم اکنون مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری کشور را دریافت کرده است.

وی گفت: پیش از این تامین روزانه یک میلیون متر مکعب آب برای مجموعه پدیده شاندیز طبق برنامه ریزی اشتباه از سد ارداک در نظر گرفته شده بود که امروز این مقدار آب از محل امتیاز آب شهری تامین می شود.

مدیرعامل گروه شرکت های پدیده شاندیز افزود: اجرای خط انتقال برق به این مجموعه 280 میلیارد ریال و امتیاز آب نیز حدود 190 میلیارد ریال هزینه در بر دارد که هم اکنون برای ساخت و تکمیل پروژه های این شرکت 45 شرکت پیمانکاری و مشاور دارای قرارداد با شرکت پدیده و فعال هستند.

وی گفت: به طور میانگین در حوزه عمرانی روزانه حدود هزارو 800 نفر به شکل مستقیم در اجرای پروژه های پدیده اشتغال دارند و در حوزه بهره برداری نیز نسبت به سال گذشته 300 درصد افزایش بهره برداری در این پروژه داریم.

انتظاری افزود: گزارش حسابرسی در زمینه صورت های مالی و تلفیقی در سود و زیان نشان می دهد این مجموعه به میزان بسیار خوبی به استانداردهای حسابرسی نزدیک شده است.

وی با بیان اینکه تا پیش از این سهام پدیده در بازار محلی با بضاعت کم در حال مبادله بود اما اکنون موافقت لازم با ورود پدیده به بازار سرمایه کشور اخذ شده و در حال انجام امور اجرایی و نهایی برای باز شدن نماد پدیده در بورس هستیم.

انتظاری گفت: ارزش هر سهم پدیده در ابنیه طی یک سال گذشته حدود 45 هزار ریال بود که امروز با تلاش های انجام شده این ارزش به 120 هزار ریال افزایش یافته و هنوز هم جای رشد دارد.

وی با بیان اینکه ورود پدیده به بورس می تواند موجب تحولات مثبت شود، افزود: تعداد آپارتمان‌های میان مرتبه هزار و 62واحد است، این پروژه‌ها باید دوساله تکمیل می‌شد اما با اقدامات خوبی که صورت گرفته آن را تا یک سال و نیم آینده تکمیل خواهیم کرد.

مدیرعامل گروه شرکتهای پدیده شاندیز گفت: اعتبارات هزینه‌ای انتقال برق به مجموعه 28میلیارد تومان و هزینه آب نیز 18.5میلیارد تومان بوده است. در حال حاضر برای ساخت و تکمیل پروژه‌های خود 45 شرکت پیمانکار  و مشاور جز و کل با ما قرارداد دارند. 

وی در پایان ، نماینده مجلس شورای اسلامی ، حجت الاسلام پژمانفر را درباره پیشرفت پروژه های پدیده شاندیز طی این سه سال،به مناظره فراخواند.

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3081

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید