امروز: شنبه 29 تیر 1398 برابر با 20 جولای 2019

آخرین خبرها

مدیر عامل سازمان آتش نشانی مشهد خبر داد: دو ایستگاه آتش نشانی در شهر مشهد در دست ساخت است و احداث 10 ایستگاه جدید نیز در دستور کار قرار دارد

  • پنج شنبه, 05 مهر 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
مدیر عامل سازمان آتش نشانی مشهد خبر داد: دو ایستگاه آتش نشانی در شهر مشهد در دست ساخت است و احداث 10 ایستگاه جدید نیز در دستور کار قرار دارد مدیر عامل سازمان آتش نشانی مشهد خبر داد: دو ایستگاه آتش نشانی در شهر مشهد در دست ساخت است و احداث 10 ایستگاه جدید نیز در دستور کار قرار دارد http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، آتشپاد حسن جعفری،مدیرعامل سازمان آتش نشانی مشهد، در آستانه روز آتش نشانی و ایمنی در جمع خبرنگاران افزود: شهرداری مشهد سه زمین در مناطق 7 و 4 و 10 در اختیار آتش نشانی قرارداده است تا ایستگاه آتش نشانی ساخته شود.


وی گفت: طی نیمه نخست امسال هزار و 340 مورد ساختمان ناایمن از طریق شهرداریهای مناطق مختلف در سطح این کلانشهر شناسایی، به آتش نشانی اعلام و برای 945 مورد از آنها اخطاریه ایمنی صادر شده است.

جعفری افزود : 17 هزار مورد بازدید پیشگیرانه طی نیمه نخست امسال از کاربریهای مختلف در سطح شهر مشهد انجام شده است. 

وی به فعالیت 330 بازار و مجتمع تجاری در مشهد اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون 146 مورد از این تعداد بازدید و برای بیش از 50 واحد دوره آموزشی برگزار شد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی مشهد افزود: برای 10 هتل آپارتمان نیز نکات پیشگیرانه ابلاغ شده و پیگیری رفع خطر قطعی از آنها ادامه دارد. حدود 100 هزار نفر ساعت آموزش شهروندی نیز طی همین مدت توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی ارائه شد. 

وی ادامه داد: طی رایزنی با هیات مدیره مجتمع زیست خاور نیز ایمن سازی این مجتمع در دو مرحله اجرا می شود. برای سه بازار و مجتمع تجاری نیز بنر اطلاع رسانی ناایمن بودن بازار نصب شده است.
جعفری گفت: همچنین در حاشیه شهر و بافتهای فرسوده مشهد به دلیل وضعیت نامناسب بافت شهری امدادرسانی با مشکل انجام می شود. بیش از یک سوم جمعیت این کلانشهر در حاشیه شهر ساکن هستند که مشکلی اساسی است و  ادامه به ناامن بودن بازار فرش مشهد از لحاظ ایمنی خبر داد و گفت: تاکنون در این زمینه همکاری صورت نگرفته است.

وی افزود: 80 درصد تجهیزات مورد نیاز برای آتش نشانی این کلانشهر تامین شده است. هم اینک 49 ایستگاه آتش نشانی، 280 دستگاه خودرو و هزار و 296 نیرو در این ایستگاهها فعال هستند.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی مشهد در خصوص واگذاری ایستگاههای آتش نشانی به بخش خصوصی نیز گفت: کلیات این طرح در کمیسیونهای شورای شهر مشهد مورد موافقت قرار گرفته و لایحه باید در صحن علنی شورا بررسی شود.

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 2972

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید