امروز: شنبه 29 تیر 1398 برابر با 20 جولای 2019

آخرین خبرها

280 پروژه نیمه تمام میراث فرهنگی و گردشگری درخراسان رضوی وجود دارد

  • سه شنبه, 03 مهر 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
280 پروژه نیمه تمام میراث فرهنگی و گردشگری در خراسان رضوی وجود دارد 280 پروژه نیمه تمام میراث فرهنگی و گردشگری در خراسان رضوی وجود دارد http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،ابوالفضل مکرمی فر ، در نشست خبری به مناسبت هفته جهانی گردشگری برگزارشد، افزود: 280 پروژه نیمه تمام میراث فرهنگی و گردشگری در مشهد وجود دارد که عمدتا پروژه اقامتی هستند که با سرمایه هفت هزار و 500 میلیارد تومان درحال ساخت است که تاکنون 7/46 دهم درصد رشد داشته است.


وی خاطرنشان کرد: ازاین 280 پروژه نیمه تمام،65 پروژه توسعه ای هستند که با هفت هزار و 350 میلیون تومان که با میانگین رشد 45 درصدی در حال اتمام است .

مکرمی فر گفت: ایران و مشهد به عنوان مقصد سفر ارزان قیمت برای گردشگران خارجی است که این امر باعث شده گردش مالی گردشگری در این شهر به عنوان شهرزیارتی به بیش از 10 هزار میلیارد تومان برسد.

وی افزود: از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه 730 هزار گردشگر خارجی وارد مشهد شدند، در حالی که سال گذشته ورود یک میلیون و 800 هزار گردشگر خارجی به این کلانشهر ثبت شده بود. 

مکرمی فر گفت : با وجود اینکه افزایش نرخ ارز مشکلاتی را در بخش آژانس های مسافرتی به وجود آورده،اما در حوزه گردشگری خارجی با توجه به ارزان بودن سفر ، شاهد رشد روز افزون گردشگران خارجی مخصوصا ازکشور عراق هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی همچنین به تاثیر نوسان نرخ ارز بر فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی اشاره و بیان کرد: فعالیت 386 دفتر خدمات مسافرتی در استان به واسطه همین نوسانات دچار مشکل شده لذا حمایت از آنها ضروری است.

وی گفت: میزان اقامت گردشگران طی امسال تاکنون در واحدهای اقامتی این استان در مقایسه با مدت مشابه گذشته 14 درصد افزایش پیدا کرده است.

مکرمی فر همچنین درباره گردشگران سلامت گفت : طی نیمه نخست امسال سه هزار و 672 بیمار غیرایرانی به منظور بهره مندی از خدمات پزشکی و درمانی به مشهد سفر کرده اند. 

وی در ادامه به آغاز هفته گردشگری از پنجم مهر ماه و برنامه های آن اشاره کرد وافزود: تقدیر از خادمان و برگزیدگان حوزه گردشگری، نواختن نمادین زنگ گردشگری، برگزاری تورهای آشناسازی با ظرفیتهای گردشگری خراسان، آغاز پروژه احیای برج و باروی توس و مطالعات مرمتی روستای پاژ زادگاه فردوسی از جمله برنامه های این هفته هستند. 

مکرمی فر، ازارائه تخفیف ویژه 15 تا 30 درصدی در حوزه واحدهای اقامتی، درطی هفته گردشگری خبرداد و افزود: درراستای جذب گردشگر خارجی نیز، تفاهم نامه هایی با کشورهای ترکیه،پاکستان،هندوستان،آذربایجان باکو،قازان تاتارستان منعقد شده که متاسفانه به دلیل نوسانات نرخ ارز، فعلا متوقف شده است.

 

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 2965

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید