امروز: یکشنبه 31 شهریور 1398 برابر با 22 سبتامبر 2019

اجرای پروژه های عمرانی و تاسیسات دادگستری خراسان رضوی در جهت تولید ملی و اقتصادمقاومتی

  • یکشنبه, 01 مهر 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
اجرای پروژه های عمرانی و تاسیسات دادگستری خراسان رضوی در جهت تولید ملی و اقتصادمقاومتی اجرای پروژه های عمرانی و تاسیسات دادگستری خراسان رضوی در جهت تولید ملی و اقتصادمقاومتی http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمد رضا حقی ،در گفتگو با خبرنگار ما افزود: در حوزه مدیریت فنی و مهندسی،به توفیق خدا در سال گذشته که سال تولید ملی و اقتصاد مقاومتی بود خوشبختانه توانستیم با تکیه بر عنایت‌های ریاست قوه، پروژه‌های تأثیرگذاری را در بخش‌ها و شهرستانهای محروم به لحاظ فاصله از مرکز استان پایه‌گذاری کنیم.

وی گفت:  نظارت و سرکشی بر پروژه‌ها و ساختمان‌های تابعه در سطح استان و پیمانکاران مجری با توجه به نوع قرارداد ، پیگیری و مکاتبات با ارگانها در خصوص تملک و تخصیص اراضی دولتی و یا وصل و نصب انشعابات ساختمانها جهت توسعه و یا احداث بنا ، تعمیر و نگهداری ابنیه ، موتورخانه ، آسانسورها و تأسیسات برقی و مکانیکی ساختمانهای تحت پوشش در سطح استان،طراحی ، متره و برآورد پروژه‌های احداثی و یا تعمیراتی و مهندسی ارزش جهت اخذ مجوز و یا تخصیص اعتبار آن، بررسی وضعیت‌های پیمانکاران با موارد انجام شده و همچنین نظارت بر نحوه اجرای آن و تمدید قراردادهای مذکور و حضور در جلسات بین سازمانی جهت تبادل اطلاعات و ارتقاء دانش سازمانی از جمله این برنامه ها بود.

حقی با اشاره به پروژه های عمرانی دادگستری خراسان رضوی خاطر نشان کرد: افتتاح مجتمع عدالت با زیربنایی در حدود 5هزار متر مربع در زمینی به مساحت 2هزار متر مربع که با اعتباری در حدود 75/000/000/000 ریال در 5 سقف اجرا شده و گامی بزرگ در جهت توسعه فضای دادسراها در قسمت شرق شهرستان مشهد می‌باشد .

 وی گفت : افتتاح مجتمع قضائی مدرس در زمینی به مساحت 400 متر مربع در 7 سقف با زیربنایی در حدود 2800 متر مربع شامل زیرزمین ، همکف و  پنج  طبقه اداری که در اواخر پاییز 96 با اعتباری در حدود 40/000/000/000 ریال به مرحله بهره‌برداری رسید و در حال حاضر در اختیار مجتمع اجرای احکام مدنی مشهد مقدس می‌باشد .

حقی خاطر نشان کرد:  افتتاح مجتمع زمین و مسکن یا دادسرای ناحیه 7 ویژه فضای مجازی و شهرسازی ، این ساختمان پس از مکاتبات انجام شده با شهرداری مشهد در اختیار دادگستری قرار گرفته که به مساحت 1600 متر مربع در دو طبقه بوده که پس از بازسازی و بهسازی فضاهای موجود خصوصاً تأسیسات برقی و مکانیکی و انفورماتیک به مرحله بهره‌برداری رسید است.

 وی گفت : پروژه مجتمع قضائی قاسم آباد مشهد ( شماره 10 ) قابل ذکر است فاز صفر و یک پروژه فوق با زیر بنائی در حدود 14 هزار متر مربع در زمینی به مساحت 5 هزار متر مربع به مرحله اجرا در آمده و نقشه‌های اولیه آن توسط شرکت مهندسین مشاور در حال بررسی و تهیه می‌باشد.

حقی گفت :احداث توسعه دادگاه بخش گلبهار  که  این پروژه با توجه به نیاز شهرستان در انتهائی ساختمان قبلی صورت گرفته و در حدود 250 متر مربع به فضای اداری این دادگستری اضافه شده است .
وی افزود :  احداث پروژه دادگاه بخش سرولایت: با توجه به نیاز احداث ساختمان دادگاه بخش ، این پروژه در اواخر سال 96 در زمینی به مساحت 4 هزار متر مربع و زیربنایی در حدود 550 متر مربع توسط پیمانکار شروع شد که علاوه به ساختمان اصلی ، گیت ورودی ،آسایشگاه سربازان ، سرویس بهداشتی و غیره نیز خواهد شد و انشا الله در اواخر بهار سال 97 به بهره‌برداری خواهد رسید .

معاون قضایی، مالی، پشتیبانی و عمرانی دادگستری استان خراسان رضوی افزود : احداث پروژه دادگستری و منازل مسکونی دادگاه بخش خوشاب: با توجه به محرومیت شهرستان خوشاب از نظر ساختمان اداری و محل اسکان همکاران محترم ، پس از پیگیری‌های مجدانه معاونت محترم مالی ، پشتیبانی و عمرانی دادگستری کل خراسان رضوی ، زمینی به مساحت 4 هزار متر مربع در اختیار دادگستری قرار گرفت . بعد از تهیه نقشه‌های اجرائی ، احداث 530 متر مربع فضای اداری و دو باب منزل سازمانی هر کدام به متراژ 120 مترمربع در اواخر پاییز 95 آغاز شد و این دو مجموعه در تابستان 96 افتتاح و به بهره‌برداری رسید . در کنار این ساختمان‌ها ، محوطه سازی ، ساختمان آسایشگاه سربازان ، گیت ورودی سرویس بهداشتی همکاران و پارکینگ مسقف نیز احداث گردیده است .

وی افزود :  احداث ساختمان دادگاه بخش ششتمد: این پروژه در اواخر پائیز سال 95 در زمینی به مساحت 4 هزار مترمربع و با زیربنایی در حدود 500 مترمربع با اعتباری در حدود5/000/000/000 ریال شروع بکار کرد و با پیشرفت و سرعت قابل ملاحظه‌ای که داشت خوشبختانه در هفته قوه قضائیه سال 96 به مرحله بهره‌برداری رسید . قابل ذکر است این ساختمان از هر حیث در این بخش محروم قدم مهمی در جهت بهبود وضعیت کیفی و استانداردسازی فضای اداری محسوب می‌شود.

حقی گفت : احداث پروژه دادسرای انقلاب اسلامی جغتای با گمانه زنیهای انجام شده در جهت تهیه زمین مناسب برای این پروژه مهم ، خوشبختانه زمینی به مساحت 3هزار مترمربع در این شهرستان به دادگستری واگذار شد  و با اخذ پیمانکار مناسب ساختمانی با زیربنای حدود 550 مترمربع با اعتباری در حدود 7/000/000/000 ریال با کیفیت مطلوب با ساختمانهای جنبی مورد نیاز از جمله گیت ورودی ، آسایشگاه سربازان ، موتورخانه ، سرویس بهداشتی ارباب رجوع ، واحد ارشاد و معاضدت و حتی بازداشتگاه توانستیم گامی بزرگ در جهت توسعه فضای اداری در این شهرستان برداریم .

وی گفت : احداث پروژه دادسرای شهرستان جوین با پیگیری‌های ریاست محترم دادگستری جوین و کوشش خیرین دلسوز این شهرستان زمینی به مساحت حدود 2 هزار مترمربع به دادگستری در جهت توسعه فضای اداری هبه  شد که با همت پیمانکار توانمند بومی محل و مساعدت ریاست  دادگستری استان ، ساختمانی با زیربنای 530 مترمربع و یک باب منزل سازمانی مناسب با زیربنای 130 مترمربع و با کیفیت عالی جهت اسکان دادستان محترم احداث گردید که در حال حاضر پیگیر وصل انشعابات آن می‌باشند و انشا الله در اوایل اردیبهشت ماه قابل تحویل است.

وی افزود:  بازسازی دادگاه انقلاب اسلامی سبزوار: ساختمان قدیمی دادگاه انقلاب که به علت قدمت زیاد تخلیه شده بود و در موقعیت مکانی مناسبی قرار داشت با همت ریاست دادگستری شهرستان و مساعدت شهرداری منطقه تغییر کاربری داده و بصورت مناسبی بازسازی شد و در حال حاضر دو واحد مهمانسرا و سه واحد منزل مسکونی با ورودی‌های مستقل جهت همکاران قضائی در حال استفاده می‌باشد .

حقی درباره تعمیر و نگهداری ساختمانها گفت: نصب حفاظ محوطه حوزه‌های قضائی: با توجه به اهمیت امنیت حوزه‌های قضائی در سال 96 بالغ بر 6 هزار متر حفاظ نرده‌ای به حوزه‌های قضائی سطح استان ارسال و نصب شده است . 

وی افزود: تعمیر و نگهداری ابنیه و افزایش و بهبود فضای اداری در کلیه مجتمع‌های سطح استان از جمله مجتمع شهید مدنی طرقبه که شامل احداث فضای بازرسی خواهران و برادران در حدود 30 متر مربع ، بهبود فضای اداری و محوطه سازی این مجتمع و بازسازی ابنیه و تأسیسات مکانیکی و موتورخانه مجتمع یکی از موارد قابل ذکر می‌باشد . همچنین بازسازی موتورخانه و آسانسور و سرویس بهداشتی مجتمع شهید کامیاب هم می‌توان به آن اشاره کرد.

حقی خاطر نشان کرد: با توجه به حساسیت حوزه‌های قضایی استان و اهمیت مسائل امنیتی و با عنایت به هم مرز بودن با دو کشور افغانستان و ترکمنستان و علیرغم محدودیتهای اعتباری ، نسبت به نصب دوربین‌های حفاظتی پیشرفته در اکثر حوزه‌های قضایی اقدام شده است .

وی در باره تهیه ملزومات اداری و بررسی نیازمندیهای حوزه‌های قضایی افزود: تلاشهای جدی معمول و با اعزام تیمهای پشتیبانی به  همه شهرستانها و مراجعه به همه شعبات و اعلام نیازهای واقعی آنان بررسی و بلافاصله تأمین ، تهیه و ارسال گردیده است . همچنین  همه ساختمانهای جدیدالاحداث از هر حیث با تجهیزات مناسب اداری نوسازی شده  است و  اقدامات بسیار مناسبی در خصوص کاهش هزینه تلفن ، پست ، آب ، برق و گاز انجام  شده که باعث کاهش هزینه‌های جاری شده  و  همچنین با راه‌اندازی کارگاه تعمیرات تجهیزات و نوسازی لوازم دولتی اقدامات مناسبی در جهت صیانت از اموال بیت‌المال انجام شده است .

 

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 2950

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید